Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray Real karşısında kafasını çalıştırmalı

R.Madrid savunmada büyük açıklar veriyor, özellikle hava toplarında

Cumartesi günü denk geldi ve iki takımın maçını arka arkaya izledim. Real Madrid maçın başından sonuna kadar aynıydı. Daha önceki haftalarda gördüğüm Real Madrid'di. Giderek daha aşağı düşen bir Real Madrid izliyorum haftalardan beri...
1- Savunmada büyük açıklar veriyorlar, özellikle hava toplarında... Real Madrid'i, küme düşmekte olan Zaragoza'nın kafa şutlarından kalecisi kurtardı. Şimdi G.Saray'ın kafa vuran oyuncularını düşünüyorum; Drogba'yı, Burak'ı ve Umut'u ve de çok da meraklı ya G.Saray doldur boşalt oynamaya, kanatlardan ortalamaya, santradan ortalamaya... Tam bu gördüğüm Real Madrid'e göre uygun bir oyun tarzı. Bütün kafa toplarını G.Saray vuracak. Ondan sonra Real Madrid kalecisi artık kaçını kurtarırsa...
2-
Hücumda eski güçleri yok. Ronaldo adeta geziyordu sahada... Yani eğer '3 gün sonra G.Saray'la karşılaşacak, kafaları o maçta' diyorsanız bu daha iyi. Koca Real Madrid, G.Saray maçından korkup Zaragoza maçında kendini dinlenmeye alıyorsa bu G.Saray'dan çok korktuklarını gösterir! Bu da G.Saray'ın en büyük avantajı olur. Yok; G.Saray'ı düşünmüyor da bu halde iseler eğer o da G.Saray'ın canına minnet... Real Madrid, Büyükşehir beceriksizliğinde bir takım değil. Sayabildiğin bütün isimler topu gömer. Savunmadaki Pepe'sinden, Ramos'una, varıncaya kadar... Ronaldo'yu saymıyorum bile... Demek ki; G.Saray kontrollü oyunu bilmiyor. Kontrollü oynamaya kalkarlarsa becerikli rakip Galatasaray'ı öldürür.

MADRİD YENİLMEZ DEĞİL
G.Saray'ın Real Madrid önündeki şansı hızlı hücuma çıkması... Madrid'in hızlı hücumlara karşı savunması zayıf, ileride oynamaya meraklı oldukları için... Üç topta Real Madrid 18'ine girecek gibi hızlı oynayacaklar. Oyunu öldürmeyecekler; öldüremiyorlar çünkü... Oyunu öldürmek ayrı bir sanat...
Terim'in sözlerini sık sık tekrar ediyorum, inşallah onu da uygular; 'Real Madrid'e yenilmekten korkmuyorum. Biz kazanmak için oynayacağız.' Kazanmak için oynadığın zaman kazanabilirsin, bu Real Madrid'i yenebilirsin. Kimse kimseyi gözünde büyütmesin.

BURAK'A DERS VERMEK LAZIM
Burak'ta
oldukça gelişme var ama Eboue felaketi devam ediyor. Eboue cam adam. Fatih Terim'in bunu artık önlemesi lazım. Önleyemiyorsa da Eboeu'yi şutlaması lazım. Top G.Saray'ın sağ tarafında oynandığı zaman ödüm patlıyor! Eboue'ye zerre kadar güvenmiyorum. Ben güvenmiyorsam takım arkadaşları güveniyor mu acaba? Bek adam, kapı gibi olur, tekmeyle yumrukla yıkılmaz.
Burak'a 'ofsayta nasıl düşülmez' dersi vermek lazım. O kadar basit ki... Sow bunu yapıyor. Atağa iç bükey bir kavisle çıkacaksın. Dimdik doğru ile değil, iç bükey bir kavisle. O zaman ofsayta düşmene, imkân ihtimal yok. Düz koştuğun zaman topu atacak adamın anlık gecikmesi seni ofsayta düşürür. Sonra gider onunla gırtlaklaşırsın, 'Niye daha evvel vermedin' diye.
Ronaldo 4, Burak 14 gol de atabilirdi. Fark etmez. Ronaldo komple bir futbolcu... Burak'ın Ronaldo durumuna gelmesi hani bizim eski mahalle deyimimizle 'kırk fırın ekmek yemesi lazım.' Burak golcü bir adam, Ronaldo futbolcu bir adam. Tek başına golcü olduğun zaman öyle bir parlıyorsun sadece... İşte Jardel öyleydi. Şimdi Brezilya'da üçüncü ligde oynuyor. Maç başına 50 liraya falan oynuyordur herhalde... Galatasaray'a 50 milyon dolara gelmişti!


SÖYLEŞİ: ÖZGE AYDIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray Real karşısında kafasını çalıştırmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN