Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi fark olur

G.Saray, Karabük'teki kontrollü futbolu Kadıköy'de oynasın, 6-0 da unutulur

Hafta içinde Real Madrid ile zorlu bir karşılaşma oynayan Galatasaray haftayı galibiyetle kapattı ve avantajını sürdürdü. Karabük karşısında daha kontrollü bir Galatasaray vardı, galibiyete ulaştı ama ters bir sonuç da çıkabilirdi. Siz oyun anlayışını nasıl buldunuz?
Karabük maçının en güzel yazısını Rıdvan Dilmen kardeşim yazdı! Galatasaray'ın harika oynadığını anlattı. "Çok kontrollü, çok güzel oynadı" diye yazdı. Alnından öpüyorum Rıdvan'ı!.. Terim'e diyor ki 'Fenerbahçe karşısında da aynen böyle oyna, Fener sana 5 atsın!' Aynen bu... Rıdvan Dilmen'in futbolu ne kadar iyi bildiğini, en iyi bilenlerdenim ben... Ama son zamanlarda böyle yazması, tamamen Fener'e abone olduğunu gösteriyor. Şu Galatasaray'ın Karabük önündeki futbolunu beğenmesinin tek anlamı var: 'Aman Fener'e de böyle oyna.' Çünkü bu Fenerbahçe'nin istediği futbol... 5 atar Fenerbahçe... Tarihi fark olur, 6'yı da geçer. Galatasaray, Saracoğlu'nda Fenerbahçe'ye karşısında bu topu oynasın, 6-0 unutulur, başka bir skor konuşulmaya başlanır. Hafta arasında bir haber: 'Selçuk İnan, ünlü isimleri geçmiş, pas isabeti en yüksek adam olmuş.' Selçuk İnan, G.Saray'a değil istatistiklere oynuyor. Ben Terim'in yerinde olsam Selçuk'u 18'e almam. Takıma değil istatistiğe oynayan adamdan hayır gelmez. Yüzde 77 ile oynuyormuş! Beni koysun, yüzde 100 ile oynarım. Kendi yarı sahamın ortasındayken, en yakın rakip öbür yarı sahadayken yani benden 20 metre uzaktayken ayağıma gelen her topu ben bir Galatasaraylıya atarım. Sağımdakine, solumdakine ya da arkamdakine... Kimse de müdahale etmez ve yüzde 100 ile oynarım. Böylece İniesta'ları da, Xavi'leri de geride bırakırım. 'Hıncal Uluç, dünyanın en iyi pas dağıtan adamı' diye tarihe geçerim. Böyle bir şey olur mu ya!..

SELÇUK İNAN, OYUNU ÖLDÜREN ADAM
Drogba, Galatasaray'ın 18'inin üzerinde dolanıyor. Top çıkarmaya gelmiyor zavallı, top almaya geliyor. Çünkü orada beklemekten anası ağlıyor! Selçuk Semih'e, Semih Gökhan'a, Gökhan Selçuk'a, Selçuk... 17-18 pas yapıyorlar santranın gerisinde kendi yarı sahalarında ve Rıdvan bu futbola 'iyi futbol' diyor! Çünkü Galatasaray böyle top çevirecek ki Fenerbahçe'nin hücuma katılmış olan Gökhan Gönül'ü, Fenerbahçe'nin hücuma katılmış olan Ziegler'i, Fenerbahçe'nin hücuma katılmış olan Egemen'i rahat rahat geri dönsünler, yerlerini alsınlar. 'Hey Selçuk! Artık topu bu tarafa atabilirsin. Biz yerimize geldik' desinler...

PFDK ve Tahkim'e olan güven kayboldu
Mersin maçında yaşananların ardından PFDK, Fatih Terim'e 9 maç ceza kesti. Geçen hafta "Sezonu kapattı" demiştiniz, biraz daha fazlası var...
Verilen cezaların ayrıntılarını okuduğunuz zaman bir anormallik yok. Ama son zamanlarda öyle bir hal aldı ki PFDK ve Tahkim Kurulu'nun hiçbir kararı, hiç kimseyi tatmin etmiyor. Çünkü bu kurumlara olan güven kayboldu. Asıl mesele bu... 9 değil de 19 maç ceza olsaydı yine tepkiler olacaktı. 3 maç ceza alsaydı yine tepkiler olacaktı. Futbol Federasyonu'na güven yok. O Futbol Federasyonu'nun kurullarına güven yok. Böyle olduğu zaman kararları tartışmanın anlamı yok. Benim sana bir güvenim yoksa sen ne dersen de! Anlamı yok ki benim için...
İki taraftarın sahaya girmesine para cezası çıktı. Bu da eleştirildi, 'Arena'nın kapanması gerekirdi' diyenler var. Bir eyyam söz konusu mu?
İlk soruya verdiğim cevap bunu da kapsıyor. Biri adam öldürür, elini kolunu sallaya sallaya çıkar mahkemeden; biri adam öldürür, ağırlaştırılmış müebbet hapis yatar. Adalete güvendiğiniz zaman bilirsiniz; biri niye serbest kaldı, biri niye müebbet aldı. Görünürde aynı suçtan sen 10 sene yerken, Hıncal beraat ediyorsa benim bu kararı veren yargıca güvenmem lazım. Yoksa her türlü dedikodu başlar.

Aziz Yıldırım gitti Aysal da gider!..
Başkanların, federasyonu ziyaretine nasıl bakıyorsunuz?
Daha önce Aziz Yıldırım gitmişti, bu defa da cezalar açıklanmadan önce Ünal Aysal federasyona gitti. Böyle bir Federasyon Başkanı olduğu zaman herkes gider, kendini gösterir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi fark olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN