Kupa finaliyle hemen dönsün

TFF ve kulüpler bu çağrıya kulak verdi. TFF 2. Başkanı Özerten: "Başından beri bunu destekliyoruz. Allah Başbakan'dan razı olsun. Uygulama hemen başlasın... Hatta kupa finaliyle hayata geçebilir."

Türkiye Futbol Federasyonu İkinci Başkanı Ufuk Özerten, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Statlardan özel güvenlik çekilmeli, yerine polis gelmeli. Çünkü danışıklı dövüş oluyor" söylemine sonuna kadar destek verdiklerini söyledi. Bu konuda düşüncelerini sorduğumuz Özerten SABAH'a şunları söyledi: "Ben işin başından beri bunu destekliyorum... Bunu uzun zamandır savunan biriyim. Allah Başbakanımız'dan razı olsun. Bu açıklamayı çok olumlu buluyorum. Türkiye Futbol Federasyonu olarak da her türlü desteği vermeye hazırız. Bir gerçek var. Polisin saygınlığı ile özel güvenliğin saygınlığı bir değil. Polisin yaptırım gücüyle ne özel güvenliğin yaptırım gücü ne de eğitimi kesinlikle aynı. Özel güvenlik görevlileri tabii ki bir eğitim alıyor ama polis gibi değil. Polisinki çok farklı. Açıkçası tribündeki taraftarlar özel güvenliği takmıyor."

FUTBOL MÜŞTERİSİ FARKLI AMA...
Bakın havaalanlarında mesela özel güvenlik var. Ama buradaki müşteri ile futboldaki müşteri bir değil. Havaalanında sorun yok ama sahalarda var işte. Bir an önce bu uygulama başlamalı. Hatta bu hafta içinde oynanacak Türkiye Kupası finalinde hayata geçmeli..

YARGIYA DA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR
Burada bir noktanın altını çizmeyi isterim. Polis görevini yapıyor ama yargıya da büyük iş düşüyor. Polis suçluyu getirip teslim ediyor fakat daha polis adliyeden çıkmadan suçlu elini kolunu sallayarak çıkıp gidiyor.


ARKADAŞINA GÖNDER
Kupa finaliyle hemen dönsün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN