Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burak sendromu!

Başkan adayı Muharrem Usta, Trabzonspor'un bugünlere nasıl geldiğini SABAH'a açıkladı: Bazı hastalıklarda teşhisi koyamazsan o sendrom seni yerle bir eder. Trabzonspor'u Burak Yılmaz sendromu mahvetti! Burak'ın yerini doldurmak için bir çok hastalığa yakalandık. O açığı kapatmak için o geldi bu gitti. Ekonomik olarak kulübü çökerttiler!

* Trabzonspor ekonomik ve sportif olarak dip yaptığı için devrim yapmak daha kolay. Mazimizdeki değerlere zarar vermeden bunu gerçekleştireceğiz
* İlk üç ayda 60 ila 65 milyon TL'ye ihtiyaç var. O dönemi atlatmak için bunun bulunması lazım. Bu sorunlara çözüm üretebilecek çok iyi bir ekip kurduk
* En büyük sorunumuz asbaşkanlık. Benim ilk yaptığım iş fonksiyon olarak asbaşkanlığı kaldırmak. Mecburen biri koyulacaksa kulüpten bir memuru koyarız

Trabzonspor son dönemde elindeki futbolcuları ya rakiplerine kaptırıyor ya da kadrodaki isimlerden faydalanamıyor. Sizin düşünceniz nedir?
Ben buna Burak sendromu diyorum. Burak sendromu bizi mahvetti. Burak'ın yerini doldurabilmek için bir çok hastalığa yakalandık. Bazı hastalıklarda teşhisi iyi koyamazsan o sendrom seni yerle bir eder. Trabzon öyle bir panikledi ki gol atamıyor. Forvet hattındaki açığı kapatmak için öyle panikle işler yapıldı ki; onun yerine şu geldi, bu gitti. Sonunda ekonomik olarak çok kötü duruma düşüldü. Trabzon'da yabancı oyuncuların prim harici kulüpten aldığı para yıllık 13 milyon Euro. Bunların da yüzde 80'i sorunlu. Ligde ilk 8'e giren Anadolu ekiplerinin oyuncularına ödediği para Trabzonspor'un forma giymeyen isimlerine ödediği para kadardır. Eğer ben başkan olsaydım Burak'ı hiç kimse alamazdı. Orada olayı erken yakalamak lazım. Burak zirveye gidiyor, orada da yazan rakam var. Bu bedel gelirse Burak gider. Ha eğer onu erkenden yakalayamazsanız daha yapacağınız bir şey kalmadı. Yıldızının gitme ihtimali varsa ne yaparsın; 8-10 ay önceden bir takım ön anlaşmalar yaparsın.

Acil 60 milyon lazım
Seçimin ardından Trabzonspor'un 3 ay içinde ne kadar paraya ihtiyacı var?
Kurulacak olan takımın hangi standartta olacağı bunu belirleyecek. İlk üç ayda yaklaşık 60, 65 milyon TL'ye ihtiyaç var. Daha kaliteli isimlerle bu rakam yükselebilir. O dönemi atlatmak için bunun bulunması lazım.
Siz bunun için bir hazırlık yaptınız mı?
Elbette yaptık. Şu an bunun için hangi metotları uygulayacağız onu tartışıyoruz. Biz mi bunu bir dönem kulübe borç vereceğiz, başka bir yola mı gideceğiz konuşuyoruz. Buna çözüm üretebilecek bir kadro kuruyoruz. Her türlü hazırlığımız var.

ARKADAŞINA GÖNDER
Burak sendromu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN