Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gündüz maçlarının getirisi büyük olur

Spor Toto Süper Lig maçlarının gündüz oynanması için yapılan çalışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?
Avrupa'nın birçok ülkesinde ve de futbolda önemli bir pazar haline gelmiş liglerde maçların büyük bir kısmı cumartesi ve pazar gündüz oynanmaktadır. Oralarda belki de bunun nedeni güvenlik değil. İklim şartları ya da aile yapısının korunması nedeniyle olabilir. Ülkemizde de maçların gündüz oynanmasının çok önemli getirileri olur. İlki güvenlik. Zira gündüz maça geliş ve gidişler daha fazla kontrol altına alınabilir. Ayrıca çoluk çocuğun maça gelmesi kolaylaşır. Ve belki de en önemlisi, aileler cumartesi ve pazarı birlikte hiçbir maç ya da maç yayını olmaksızın daha mutlu geçirirler. Buna karar verecek federasyon mu, yayıncı kuruluş mu bilmiyorum. Görünen o ki yayıncı kuruluş maçların gece oynanmasını rating açısından daha önemli buluyor. Ama böyle önemli bir konuda Türk futbolunun önemli kararlarını da TFF vermektedir.

Yeni hocanın kredisi üç maç bile olmaz

F.Bahçe'de hoca adayı olarak Ersun Yanal ön plana çıkıyor. Yanal F.Bahçe'nin aradığı isim olabilir mi?
Bu dakikadan sonra Fenerbahçe'de gelebilecek hiçbir yerli hocanın 3 maçlık kredisi olamaz.
Ne Ersun Yanal, ne Mustafa Denizli ne Oğuz Çetin ne de bir başkası. Hiçbirisi Fenerbahçe camiası tarafından tam olarak benimsenmez ve uzun süreli bir kredi de verilemez. Bence Aykut Kocaman istifa etmekle büyük yanlış yaptı. Aslında onun istifasının da tam bir istifa olduğunu düşünmüyorum.

Doğru yapmazlarsa sevimsizleşirler

İbrahim Hacıosmanoğlu Trabzonspor'u yeniden ayağa kaldırabilir mi?
İbrahim Hacıosmanoğlu ve arkadaşlarını Trabzonspor'da iktidara getiren süreç 3 Temmuz sürecidir. Bu süreçte haklarının yendiğini düşünen Trabzonspor genel kurul üyeleri daha kavgacı ve çok daha değişik formasyondaki insanları iktidara getirdi. Ama yeni yönetime düşen iki çok hayati görev var. İlki Trabzonspor'un iyi bir kadro kurup tekrar başa güreşiyor olması. Bunu yapamadıkları an iktidarda kalma şansları yok. Diğeri ise 3 Temmuz sürecindeki haklarını meşru zemin ve meşru söylemlerle aramalılar. Eğer kavgacı ve gayrimeşru tavır ve söylemlerle yola devam ederlerse zamanla Türk futbolunda sevimsiz hale gelirler ki bu da Trabzonspor'un aleyhine olur.

Aysal yönetimde çıbanbaşı istemiyor

Galatasaray'da Ünal Aysal'ın listesi camianın büyük kesiminde hayal kırıklığı yarattı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Ünal Aysal hiçbir çıbanbaşı istemiyor. Çıbanbaşından şu anlaşılmalı. Camiada sevilen, tanınan ve dolayısıyla da yönetimde kendisine sorun teşkil edebilecek hiçbir yöneticiyle çalışmak istemiyor. Buna diktatöryal yönetim tarzı ya da profesyonelleşme diyebilirsiniz. Ama Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve Adnan Öztürk'ü tasfiye etmek ne derece doğru bilemiyorum.

Süper Kupa için güzel bir rüya!

Süper Kupa maçını iki takım taraftarının beraber izlemesi gündeme geldi. Ne düşünüyorsunuz?
Böyle bir şey olabilir mi... Süper Kupa nerede oynanırsa oynanır, tribünler yarı yarıya dolar. Bu sınav başarıyla verilir ve sezonda daha rahatlatıcı tedbirler gelebilir. Ama ben iç içe izleyebilecek olmalarını sadece güzel bir rüya olarak görüyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gündüz maçlarının getirisi büyük olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN