Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çalışmadılar!

Giriş Tarihi: 27.6.2013
* Fenerbahçe ve Beşiktaş yönetimlerinin dikkatini çektim... "Aman uyumayın, gece gündüz çalışın" dedim. Uyarılarım dikkate alınmadı
* Başkan büyük sıkıntıya düştü... Kulüp iki yıl Avrupa'da yok... Üçüncü yılda da kafamızın üstünde Demokles'in kılıcı duracak
* F.Bahçe pahalı transferlerden mutlaka kaçınmalı... Mevcut kadro gençlerle takviye edilmeli... Bu şekilde Fener pekâlâ şampiyon olabilir

Salı gecesi... Saat 23.30... Telefonum çaldı... Arayan Erdal Şafak'tı. "
Nasıl"
dedi: - İlk tepkisi ne oldu?.. Şu anda ne yapıyor?.. Yarın sabahtan itibaren ne yapacak?.. Devreye girecek mi? "Kim" diye sormadık... "Ali Şen'den bahsettiği" belliydi. Daha önce de (Şike iddiaları ilk patlak verdiğinde) Erdal Şafak yine aramış ve "Beraber misiniz?.. Ne diyor?.. Mutlaka yaz" demişti... Ali Şen'le "3 gün süren" bir söyleşi yapmıştık. Erdal Şafak geceyarısı bizden "Yeni bir söyleşi" istiyordu:
- Haberi (Fenerbahçe ve Beşiktaş'a Avrupa yasağı) duyunca ne dedi?
- Kızdı... Öfkelendi... Öyle masayı falan yumruklamadı ama... Birkaç kez aynı sözleri yineledi: Koca kulüpler neden bu hale geldi?
- Neler konuştuysanız yaz.. Bekliyorum.
- Bu saatte mi?.. Geceyarısı oldu. - Biliyorum... Sabah da erken kalkacaksın... Trabzon'a uçacaksın... Ama bilirim beni kırmazsın... Yatmadan önce yaz. Yazdım... İşte "Sıcağı sıcağına" Ali Şen'in söyledikleri.

UYANDILAR AMA İŞ İŞTEN ÇOKTAN GEÇTİ
Neden böyle oldu?.. Nerede, hangi hatalar yapıldı? Biz bunları sorunca Ali Şen de bize sordu:
- Nereden başlayım?.. Hangi birini anlatayım? Sonra... Öfkeli bir sesle "Çalışmadılar... Çok uyardım ama dinlemediler" dedi... Ve devam etti:
* Son bir yıl içinde "Bu dosyanın kapandığını" zannettiler... Kulüpler... Ne kadar acıdır, hiç gayret göstermediler.
* 25 Eylül 2011'de, Fenerbahçe olağanüstü kongresinde Fener ve Beşiktaş yönetimlerinin dikkatini çektim... "Aman uyumayın, gece gündüz çalışın" dedim... Uyarılarım dikkate alınmadı.
* Lobicilik "Haksızken haklı duruma geçmek demek değil." Eğer haklı olduğuna inanıyorsan, karar verme mercilerini de ikna etmen gerekir... Bunun neresi yanlış?
* Sonunda uyandılar ama... İş işten geçmişti. Ali Şen'e sorduk: - Ne zaman uyandılar?
- Ne zaman ki UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildiler, işte o zaman... Ama uyandıklarında da, Disiplin Kurulu'nun içyapısını, çalışma tarzını tam bilemedikleri için, yaptıkları savunma da işe yaramadı.

ELİMİ TAŞIN ALTINA SEVE SEVE KOYARIM AMA
Çevresi geniş... Batı'da kişisel dostları var... Futbol dünyasında. "Etkili yetkili" pek çok kişiyi tanıyor. Şimdi elinden bir şey gelebilir mi? Dost böyle günde belli olur? Ali Şen "Fenerbahçe ve Beşiktaş için" neler yapabilir? Biz bunları söyleyince... Ali Şen "Çok geç kaldık" diye söze başladı:
* Zamanında çalışılmalıydı... İş işten geçti, tren kaçtı.
* UEFA Tahkim Kurulu'nda 5 üye var... Başkan İspanyol... Üyeler Alman, İngiliz, İsveçli... Ve bir de Türk: Levent Bıçakçı.
* Levent Bıçakçı, karar toplantısına giremez. Ama F.Bahçe'nin ve Beşiktaş'ın suçsuzluğuna inanıyorsa, Tahkim Kurulu'ndaki arkadaşları üzerinde çalışma yapabilir. İki kulübümüzün suçsuzluğuna onları inandırabilir.
* Kulüpler (Fener ve Beşiktaş) Levent Bıçakçı ile mutlaka konuşmalılar.
* Bana gelince... Elbette elimi taşın altına sokarım, iki kulübümüz için ne gerekiyorsa yapmak isterim... Fakat... Geride kalan bir yıl içinde derin uykudan uyanılmadıktan sonra... Şimdi... 10 gün içinde... Ne yapabilirim ki?

ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışmadılar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN