Yabancı ikilemi

TFF yabancı sayısını yeniden görüşecek. Başta G.Saray olmak üzere bazı kulüpler AB oyuncularının yerli statüsünde olmasını istiyor. TFF içerisinde ise görüşler farklı!

Türkiye Futbol Federasyonu, 2012 Haziran ayında bir karar aldı ve yabancı sayısıyla ilgili olarak yeni bir düzenlemeye gitti. Bir yıl önce alınan bu karar sonrası kulüpler kendilerine çeki düzen vereceklerine daha çok yabancı futbolcu almaya başladılar. Başta Galatasaray olmak üzere bazı kulüpler yabancı kontenjanları çok dolu olduğu için sınırsız yabancı da diretmeye devam etti.

AB pasaportlu yıldızlar!

Hata Galatasaray Kulübü, son günlerde AB pasaportlu oyuncuların yerli statüsünde oynaması için harekete geçti ve iki defa TFF'nin kapısını çaldı. Çünkü Galatasaray'ın kadrosunda şu anda tüm yabancı futbolcuların AB pasaportu var. Dolayısıyla bu isimlerin hepsinin yerli statüsünde oynama şansı avuçlarının içinde...

Oylama yapılırsa ne olur?

Bu konu hafta içinde bir kez daha TFF toplantısında gündeme gelecek. Fakat yönetim kurulunda bir oylama yapılması halinde ortak bir birliktelik sağlanmasının çok zor olduğu öğrenildi. AB pasaportlu oyuncular için sınırlı bir karar çıkabilir. Geçen haziran ayında alınan yeni yabancı kararından geri adım atmaya yanaşmayan TFF yönetim kurulu aslında gözünü UEFA Tahkim Kurulu'nun vereceği kararlara çevirdi.. Beşiktaş ve Fenerbahçe için UEFA Tahkim Kurulu'nda da olumlu bir karar çıkmaması halinde TFF'nin Disiplin Kurulu, Hukuk Kurulu, Etik Kurulu ve Tahkim Kurulu'nu tamamen değiştirmesi bekleniyor.

Karar geri alınmalı yoksa...

F.Bahçe ve Beşiktaş çok yorum yapmıyor. Trabzonspor 12 yabancısı olduğu için dertli ama yüksek sesle konuşmadı. En net tavrı gösteren G.Saray Başkanı Ünal Aysal "Bu Türk futboluna darbedir. Ya karar değişir ya da kararı alanlar" demişti. Aysal sonra yanlış anlaşıldım diyerek Başkan Demirören ile otelinde buluşup derdini anlatsa da TFF çok farklı düşünüyor..

Daha ciddi sorunlarımız var

Beşiktaş ve F.Bahçe'ye UEFA'dan çıkan ceza sonrası sarsılan TFF'de bir grup yönetici "Ortada daha ciddi sorunlarımız var. Ülke futbolunun meselesi yabancı sayısı mı? Bir karar alınmış, 1 yıldır hiç hazırlık yapmayanlar şimdi niye ayağa kalktı" yorumunda bulunuyor. Başkan Demirören ve kurmayları da yabancı sayısının planlandığı gibi 6+0+4'te kalmasında ısrarcı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı ikilemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN