Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aysal içi boş konuşmuş!

Ünal Aysal imalı bir açıklama yapmış ama fiilen içi boş. Ya izin vermez ya hocaya sorar

1 Ünal Aysal'ın "Bıraksınlar federasyonu da biz yönetelim" çıkışını nasıl yorumluyorsunuz?
Aysal imalı bir açıklama yapmış ama fiilen içi boş. Zira bu konuda her şey Galatasaray'ın elinde. Federasyonlar başarılı branşların hocalarını milli takımlar için almak isterse Galatasaray'ın yapacağı tek bir şey var; izin vermeyecek. Ya da hocalarına diyecek ki Milli Takım mı yoksa Galatasaray mı? Böyle bir soru geldiğinde de başarılı branşların hocaları kararlarını verecekler.

2 Terim, uzun süreçte G.Saray ve Milli Takım'ı birlikte yönetmeli mi?
Hem Galatasaray'ı hem Milli Takım'ı yönetmek özellikle Galatasaray'a büyük zarar verir. Zira Milli Takım oyuncularının oynadığı yabancı liglerde maç izlemek demektir. Fakat Galatasaray'da da kalırsa haklı olarak kendi takımıyla ilgilenecek ve kendi takımının başında olacak.

3 G.Saray'da Aysal'ın açıklamaları sonrası sarı-kırmızılılarla TFF arasında gerginlik yaşanır mı?
Zannetmiyorum. Sonuç olarak Fatih Terim Galatasaray mı Milli Takım mı kararını kendi verecek. Asıl problem Terim iki takımı da çalıştırmak isterse yaşanır.

4 Galatasaray'ı uzun yıllar sonra şampiyonluğa taşıyan Ergin Ataman, Milli Takım için doğru karar olur mu?
Ergin Ataman Milli Takım için doğru karar olur ama bu durumda da Galatasaray Erkek Basketbol Takımı zarar görür. Aynen yukarıda Fatih Terim'in Milli Takım ve Galatasaray'ı beraber götürmek isterse zorlanacağını yazdığım gibi. Ama karar tamamen Ergin Ataman'ın.

Konuyu federasyonlarda görevli ve geçmiş dönemlerde görev yapan isimlere de sorduk
Servet Yardımcı (TFF Başkan Yardımcısı)
Biz polemik istemiyoruz
Bu sözler sayın Ünal Aysal'ın kendi değerlendirmesidir. Bir şeyin doğru bilinmesi ve düzeltilmesi adına şunu ifade edebilirim; biz her şeyi nezaket kuralları içinde yaptık. Sağ olsun Aysal da nezaket gösterdi. Bu teklifimizi reddedebilirdi de. "Hocamızı paylaşmak istemiyoruz" deme hakkına sahipti. Ancak kendisi nezaket göstererek "Milli meseledir" dedi, biz de bunun üzerine Fatih Terim ile görüşüp anlaştık. Ortada 3 tarafın da doğru karar verdiği bir tablo var. Brezilya umutlarımız yeniden belirdi. Tek düşündüğümüz Fatih Terim yönetiminde iki maçı da kazanıp, rakiplerin puan kaybetmesini bekleyerek, Dünya Kupası finallerine katılmak. Şuanda bunların dışında bir şey düşünmüyoruz. Herhangi bir polemik olmasını arzu etmiyoruz.

Nur Gencer (Eski TBF yöneticisi)
Bu duruma gelmemeliydi
Bir kulüp başkanı olarak Ünal Aysal yaptığı bu konuşmada haklı ama konu bu noktalara gelmemeliydi. Bir kulüp başkanının çıkıp böyle demesi olayı başka mecralara götürüyor. Hocalar paylaşılıyorsa buradan şu sonuç çıkıyor; demek ki ülke olarak hoca yetiştiremiyoruz. Bence yeni gelecek koç Türk olmalı. Türk antrenörler içinde de bu işi iyi yapabilecek bir isim var. Ergin Ataman o görevi hak ediyor. Aldığı eğitimi, gösterdiği performans ve başarılarıyla bunu ortaya koydu. Ancak sadece Ergin Ataman'ı göreve getirmekle bu iş olmaz. Yanında ve etrafında çok iyi bir kadro ile yapılanması lazım. Turgay Demirel ya yoruldu ya da bazı konularda yetersiz kalıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal içi boş konuşmuş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN