Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım'a destek bitiyordu ama...

Kongre için 2 ay sonranın tarihini veren Aziz Yıldırım'ın amacı bu süreyi lehine çevirmekti. Bunu Trabzonspor yönetimi yaptı. Desteği bitmek üzere olan Yıldırım'ı simge haline getirdi

CAS, iki yıllık UEFA cezasını onaylayınca, Aziz Yıldırım olağanüstü kongre kararı aldı, iki ay sonraya... Daha o gün belliydi Yıldırım'ın yeniden koltuğun peşine düşeceği... Olağanüstü kongre kararı alıyorsanız, 15 gün sonraya tarih verirsiniz, iki ay sonraya değil. Bu süreyi lehine çevirmek için kullanacaktı. O'nun yerine bu işi İbrahim Hacıosmanoğlu ve arkadaşları yaptılar. Kulüp içindeki desteği bitmek üzere olan Yıldırım'ı, yeniden simge haline getirdiler.

YASEMİN MERÇİL LİSTE DIŞI
Aziz Yıldırım, yeni yönetim listesi için eski isimleri tercih etmiş görünüyor. Tutukluyken seçilen yöneticilerle devam etmeyecek gibi. En ilginci, avukatlığını da yapan, gecesini gündüzüne katan Yasemin Merçil ile yollarını ayırması. 'Vefa mı, biat mı' arasında bir seçim yaptı demek ki. "İtirazsız"larla yoluna devam edecek.

ÖZDEMİR BAŞ AKTÖRDÜR
Ali Şen şemşiyesi altında kulübün 2015 olağan kongresine kadar bir huzura kavuşması formülü üretildi. Bu süre içinde Yıldırım'ın, yargı süreçleri bitecek, gerilim politikasından vazgeçilecek, imaj tazelemesi yapılacaktı. Anlaşılan başkan koltuğu alamayacağı birine vermek istemiyor. Eğer ortam bu kararı almaya kendisini mecbur ederse, Nihat Özdemir ombudsman formülünün baş aktörü olabilir.

AYDINLAR BAŞKAN ADAYI
Görünen o ki, Aziz Yıldırım net adaylığını açıklamayarak, en ciddi rakibi Mehmet Ali Aydınlar'ı da hazırlıksız bırakmak niyetinde. Ancak bayram sonrasında kongre için ciddi düşünenler, plan ve programları ile ortaya çıkmak zorundalar. Bu da bizi Yıldırım-Aydınlar kongresi ile karşı karşıya bırakacak. "Ben istemediğim sürece kimse beni başkanlıktan indiremez" iddiasına sahip Aziz Yıldırım'a rakip olmak cesaret işi. 15 yıllık başkanlık süresini de göz önüne aldığımızda, Yıldırım'ın kozlarının çok sayıda olacağının da farkındalar.

HESAP SORMAYA GELİYOR
Aydınlar da kongre kurdudur. Her şeyden öte "hesap sormaya" geliyor. Kulübün mali durumunu da göz önüne aldığımızda Aydınlar'ın yeni finansmanlar sağlayacağı da açık. Hem 3 Temmuz süreci nedeniyle kulübün uğradığı zararların tazmini, hem F.Bahçe'nin yakasına yapışan "şike" kirliliği, hem de 15 yılın harcamaları konusundaki titiz inceleme isteği, bu konularda duyarlı olan kongre üyelerini kendi tarafına çekecektir. Yani, "kış geliyor" denirken, sıcak saatler yaşanacak.

İLK ADAY UZUN
F.Bahçe'de 2 Kasım'da yapılacak kongre öncesi ilk başkan adayı Yamen Uzun oldu. Uzun, "Kimseye karşı aday olmadım. Aziz Yıldırım'ın tekrar başkan seçilmesi F.Bahçe'ye yarar değil ancak kaos getirir. Bir yönetim felsefesi değişikliğine şiddetle ihtiyaç vardır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım'a destek bitiyordu ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN