Hayalet otel!

Öğle saatlerinde yüzlerce Brezilyalı taraftarın önünde coşkuyla tezahürat yaptığı otel, maç sonrası bomboştu. Sanki hayalet bir şehir ve otel vardı. Kimse yoktu ortalıkta

Brezilya'nın konakladığı Belo Horizonte şehrindeki Ouro Minas Otel'inde kalıyordum. Öğlen 11.00'de yüzlerce taraftarın içerisinden güçlükle giriş yaptım. Karnaval havasını yaşatan yüzlerce Neymar maskeli taraftar, çığlık çığlığa tezahüratlar yapıyorlardı. Neymar'ın olmaması taraftarı kenetlemişti. Kalabalık adete şampiyonluk kutlamaları yapıyordu. Takım da gülüyordu. Herkes mutluydu. Maçı izlediğim basın tribününde ilk devre bittiğinde etrafıma baktım herkesin suratı düşmüştü. O şaşkınlık ve şok bende de vardı. Gece o hezimetten 2 saat sonra otele geldiğimde gözlerime inanamadım. Yol boyunca tek bir kişi görmedim. Sanki terk edilmiş bir şehirdeydim. İnsanlar yer yarılmış içine girmiş gibiydi. Öyle ki o şok skoru protesto etmek için bile otel önüne gelen taraftar yoktu. Adeta bir hayalet otel görüntüsü vardı. Gündüz saatlerinde taraftarlar nedeniyle zor girdiğim otel, şimdi boştu. Oteldeki görevliye takımı sorduğumda, oyuncuların odalarına kapandığını söyledi.

ALIŞTIĞIMIZ BREZİLYA YOK

Peki Brezilya bu şampiyonada iyi sinyaller vermiş miydi? Ben Brezilya'nın bu şampiyonadaki futbolunu daha ilk maçtan beri beğenmiyordum. Bunun da nedenlerini açıkladım. Benim bildiğim Brezilya'nın senelerdir alışılmış bir oyun düzeni vardır. O da topa genelde sahip olup oyunu kontrol etmek. Bu Brezilya ise tam tersiydi. Bunları da açıkladım. Kopuk kopuk futbol oynuyorlar, hücumda devamlılık şansı bulamıyorlar, santrfor Fred ne adam geçebiliyor ne de arkadaşlarına duvar olabiliyor. Orta sahanın ortasındaki iki ön liberonun da ofansif katkıları yetersiz. İleride Hulk da bireysel oynuyor. İşte bu tip bir takımda Neymar'ın ayrıcalığı vardı. Onun sakatlanması büyük olaydı.

BU İŞ NASIL OLDU ARKADAŞ!
Bu şartlarda diğer oyuncuların takım ruhuyla performanslarının üstüne çıkabilecekleri düşünülüyordu. Ama sistemi oturmuş, kadro istikrarını sağlamış tehlikeli rakip karşısında aşırı motivasyonla maça plansız, topluca hücumla risk alarak başlamak hataydı. Deneyimli Almanya, zihinsel, fiziksel ve taktiksel olarak çok iyi hazırlandığını ilk 5 dakika sonrası verdiği reaksiyonla gösterdi. Benim bu yarı finaldeki favorim Almanya'ydı. Ama 7-1'lik sonuç bambaşka bir şey. Dünyada hiç kimsenin tahmin edemeyeceği, hatta bütün dünyada herkesin birbirine 'bu iş nasıl oldu' diye soracağı bir skor. Bu bir futbol mucizesi. Kimin aklına gelirdi ki Almanya'nın 18 dakikada maçı koparacağı...

SCOLARİ'YE SALVOLAR

Brezilya'nın en büyük yıldızı Neymar'ın menajeri Wagner Ribeiro, Scolari'yi adeta bombaladı. İşte Ribeiro'nun madde madde Scolari eleştirileri: 1-Portekiz koçu olup hiçbir şey yapamadı. 2- Chelsea'ye gitti, neredeyse hemen kovuldu. 3- Özbekistan'a teknik direktörlük yapmaya gitti. 4- Brezilya'ya dönüp başına geçtiği Palmeiras'ın küme düşmesine sebep oldu. 5- Ligin bitimine 56 gün kala kaçıp küme düşen takımı terk etti. 6- Kendisi kibirli, itici ve saçma sapan işler yapan yaşlı bir hıyar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayalet otel!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN