Yıldırım ve Kocaman tanık oldu

Giriş Tarihi: 30.1.2014 17:42

Cavcav'ların boşanma tanıkları Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman'a mahkemeden çağrı kağıdı gitti.

Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın oğlu Murat Cavcav'ın 2010 yılında boşandığı eski eşi Ayşegül Çolakoğlu, kendisine ve çocuğuna az nafaka verdiği gerekçesiyle açtığı, 'Yoksulluk ve iştirak nafakasının arttırılması' davasında tanık gösterdiği Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman 12 Şubat'ta hakim karşısına çıkıyorlar.

İstanbul Anadolu 10. Aile Mahkemesi'nde görülen davada Cavcav'ın yakından tanıyan ve Sapanca'daki villasından komşusu olan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün eski Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile Kulüp Başkanı Yıldırım'a çağrı kağıdı gitti. Aile mahkemesi çağrı kağıdında, "HMK'nın ilgili maddeleri gereğince belli edilen gün ve saatte geçerli bir mazeret olmaksızın mahkemeye gelmemeniz veya gelip de tanıklıktan, yeminden kaçınmanız halinde, zorla getirileceğizi, gelmemeniz nedeniyle sebep olduğunuz giderlere 500 TL'ye kadar disiplin para cezasına hükmolunacağı hususu ihtar olunur..." denildi.

ESKİ EŞİNE 3 BİN, OĞLUNA 2 BİN 500 TL NAFAKA


Avukatı Ozan Kayahan aracılığı ile Anadolu Adalet Sarayı 10. Aile Mahkemesi'ne sunulan dilekçede Avukat Kayahan, "Müvekkilim davalının yaptığı aylık 3 bin TL yoksulluk nafakası ve ortak çocuk Murathan için aylık 1500 TL iştirak nafakası teklifini kabul etmek zorunda kalmıştır" denildi. Müvekkili Ayşegül Çalıkoğlu'nun 1999 yılında Murat Cavcav ile evlendiğini belirten avukat Kayahan, mahkemeye sunduğu dilekçede Cavcav'ın 3 Bin TL Ayşegül Çalıkoğlu'na, 2 bin 500 TL ise oğulları Murathan'a nafaka verildiğini ifade etti. Kocaman ve Yıldırım'ın aileyi yakından tanıdığı için tanık gösterdiğini belirten Avukat Kayahan, "Murat Cavcav ile Aykut Kocaman Sapanca'da villa komşusu. Aziz Yıldırım da hem İlhan Cavcav'ı hem de oğlu Cavcav'ı yakından tanıyor. Yüksek standartlarda yaşadıklarına tanıklar. Bu nedenle kendilerinin dinlenmesi davada müvekkilimin mağduriyetini giderecektir" diye konuştu.

CAVCAV, YÜKSEK STANDARTLARDA YAŞIYOR


Çalıkoğlu'nun adalete aykırı derecede düşük nafaka aldığı ifade edilen dilekçede, "Davalı Murat Cavcav, Cavcav ailesinin bir ferdi olarak çok yüksek standartlarda bir yaşam tarzını devam ettirmektedir. Bu davamız hakkaniyet gereği nafakanın arttırılması yönüyle tarafımızca açılmıştır" denildi.

Davacı Ayşegül Çalıkoğlu'na ödenen aylık 3000 TL'lik yoksulluk nafakasının 12 bin 500 TL'ye, ikilinin çocukları Murathan için ödenen 2 bin 500 TL'lik iştirak nafakasının ise 12 bin TL'ye çıkarılması talep etmişti.

Erhan ÖZTÜRK - SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım ve Kocaman tanık oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN