Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizi Aslan bile yenemez

Rıza Kayaalp'ın Yozgatlı, Taha Akgül'ün ise Sivaslı olması nedeniyle kendilerini 'Anadolu Aslanları' diye anan iki şampiyon, "Aslanla güreşsek, onu da yeneriz" dediler

Giriş Tarihi: 29.3.2013
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 120 kiloda serbestte ve grekoromende altın madalya kazanan Taha Akgül ile Rıza Kayaalp hedeflerini SABAH'a açıkladılar. 24 yaşındaki Rıza Kayaalp Yozgatlı...22 yaşındaki Akgül ise Sivaslı...Anadolu'dan geldikleri için kendilerine Anadolu Aslanları lakabını takan iki güreşçi esprili olarak, "Karşımıza rakip olarak aslan çıkarsalar, onu da yeneriz" derken, 120 kiloda rakip görmediklerinin altını çizdiler. Olimpik spor olarak kalması halinde Rio 2016'da da altın madalya alacaklarını söyleyen iki güreşçi, "İkimiz de Avrupa'nın en iyisiyiz. Bu nedenle 120 kiloya 12 yıl süre ile ambargo koyduk. Hedefimiz bütün madalyaları almak" dediler.

Güreş olimpiyatın anası
Olimpiyatlardan güreşin çıkarılmasının hata olacağını savunan iki milli güreşçi, "Bırakın güreşin olimpiyattan çıkarılmasını bunun tartışılması bile olimpiyatın ruhuna aykırı olur. Belki günümüzde değişen bir çok kural nedeniyle bazen seyir zevki vermiyor. Ancak güreşi olimpiyattan çıkarmak yerine seyir zevki verecek kurallar getirilmeli. Olimpiyatlarda en fazla madalya alan ata sporumuzun ve olimpiyatın anası olan güreş olimpiyatlardan çıkarılmamalı" ifadesini kullandılar.

Sigortasız şampiyonlar
Ankara ASKİ Spor'da güreşen iki şampiyona, Ankara Büyükşehir Belediye Belediye Başkan Melih Gökçek'in ödül ve ev vermesine rağmen halen sigortasız olmaları dikkati çekti. Gökçek'in bu iki sporcu ile birlikte diğer sporcuların da sigorta yapılması için talimat verdiği ancak işlemlerin geciktiği belirtildi.

Yerlikaya 'nın rekorunu kıracağız
Kayaalp ve Akgül, "Şampiyonların çoğu Anadolu çocuğu. Başkanımız Hamza Yerlikaya da Sivaslı. Sekiz kez Avrupa şampiyonu oldu, asrın güreşçisi seçildi. Bizim hedefimiz onun rekorunu da kırmak. Bunu başardığımız zaman en fazla sevinecek kişi başkanımız olur" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizi Aslan bile yenemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN