Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Microsoft Windows 7'ye doğru

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, ekim ayında piyasa sunulması beklenen ''Microsoft Windows 7''de performans ve kullanım kolaylığının ön plana çıktığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 3.6.2009 11:09 Son Güncelleme: 3.6.2009 12:02 ABONE OL
Münir Kundakçı, bir etkinliğe katılmak üzere geldiği Adana'da AA muhabirine yaptığı açıklamada, Microsoft'un bütün ürünlerini ortalama 3 yılda bir yenilediğini belirtti.

Bütün ürünlerin büyük bir resmin parçası olarak görüldüğünü kaydeden Kundakçı, Windows 7'nin de bu bütünlük kapsamında geliştirildiğini söyledi.

Windows 7 ile bazı yeniliklerin de geleceğini ifade eden Kundakçı, ''Windows 7'de performans ve kullanım kolaylığı ön plana çıkıyor. Güvenlik konusuna da hassasiyet gösterildi. Windows Vista ile oldukça ön plana çıkardığımız güvenlik konusu daha da geliştirildi. Bu anlamda kullanıcıları bazı yenilikler de bekliyor'' dedi.

Türkiye'de bilişim sektörüne ayrılan pay ile araştırma ve geliştirme yatırımlarının istenilen seviyede olamadığına işaret eden Kundakçı, teknolojiyi, bilgiyi kullanan ve bununla yüksek katma değer üreten ülkelerle rekabet edebilir seviyeye gelinmesi için bu konuların önemli olduğunu belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Microsoft Windows 7'ye doğru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA