Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya kupasının ilk yıldızı belli oldu

Giriş Tarihi: 3.2.2014 15:35 Güncelleme Tarihi: 3.2.2014 15:38

Samsung Electronics, Malaga İspanya'da gerçekleştirilen MENA Forum etkinliğinde iki ayrı kavisli tasarıma sahip, gözlüksüz üç boyut deneyimi yaşatabilen Curved Ultra HD TV’yi sundu ve dünya kupası öncesi futbolseverlere ilk müjdeyi verdi.

Kavisli tasarıma sahip 78 inç Samsung U9000 Curved UHD TV, 4.2 metrelik yarıçapı ile çok özel bir seyir deneyimi sunarak, dünyadaki ilk kavisli UHD TV olma özelliğini taşıyor.

Samsung ayrıca, daha fazla UHD içeriği için; "UHD video paketi" hizmeti kapsamında FOX ve Paramount gibi global medya ve içerik şirketleriyle işbirliği yapıyor.

GÖZLÜKSÜZ 3D DENEYİMİ

Samsung U9000 Curved UHD TV'nin daha geniş olan görüş açısı ve televizyon ekranının geniş algılanmasını sağlayan panoramik etkisiyle, düz ekran bir televizyona göre, gelişmiş kontrast oranının iki katını sunuyor. Bunların ötesinde, 4.200R yarıçaplı kavis ölçüsüne sahip. Bu oran, söz konusu UHD TV'yi dünyanın en optimum kavisli TV'si yapıyor ve mükemmel bir seyir deneyimi sağlıyor. Ayrıca izleyiciler, yeni "Otomatik Derinlik Güçlendirme" özelliği ile gözlüksüz 3D deneyimi de yaşayabiliyor.

Samsung UHD TV deneyimi, ekranda daha ayrıntılı gölgeler oluşturan "PurColor" teknolojisinin yanı sıra, HD ve Full HD içerikleri UHD'ye yakın bir kaliteye yükselten UHD yükseltme özelliğini de içeriyor. Böylece çok güçlü bir görüntü derinliği, göz alıcı detaylar ve mükemmel renk düzenleme özelliği ortaya çıkıyor.

TELEVİZYONA BEYİN NAKLİ

Araştırmalara göre, televizyon satın almayı düşünen kullanıcılar, yeni bir teknoloji ortaya çıkmadan hemen önce alışveriş yapmaktan çekiniyor. Samsung, UHD TV'ye özel "Akıllı Gelişim Kiti" ile geleceğe hazır TV'ler sunan tek şirket olma özelliğine de sahip. Bazı HD TV'ler de dahil olmak üzere tüm UHD TV'ler için kullanılabilen "Akıllı Gelişim Kiti, TV'nin en güncel standartlarda çalışabilmesi ve en yeni teknolojilere sahip olabilmesi için, televizyona bir anlamda "beyin nakli" gerçekleştiriyor.

QUADCORE PLUS İLE İKİ KAT HIZLI

Büyük ekranlar için çoklu içerik sağlayan yeni "Multi-Link Ekran" özelliği ve yeniden tasarlanan "Smart Hub" ile, televizyonlar daha da akıllı hale gelmiş. Smart TV'nin performansı, Samsung'un bir önceki modeline göre iki kat daha hızlı hale getirilmiş olan 4 çekirdekli işlemcisi "Quadcore Plus" sayesinde daha da güçlü.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya kupasının ilk yıldızı belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN