Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya DJ'leri Türk yazılım kullanıyor

Giriş Tarihi: 28.1.2013 11:10

Türk şirketi, yazılımı ile dünya müzik endüstrisinde söz sahibi oldu.

KV311 Audio şirketinin kurucusu ve Genel Müdürü Bülent Bıyıkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, SynthMaster 2.5 yazılımının David Guetta, Armin van Buuren, Martin Solveig, Axwell ve Zedd gibi dünyaca ünlü prodüktör ve DJ'ler tarafından kullanıldığına dikkati çekti.

''Şirketimizin adı KV311; Mozart'ın Türk Marşı'nın numarasıdır ve Türk kimliğimizi tüm dünyaya duyurmak amacıyla bu isim özellikle seçilmiştir'' diyen Bıyıkoğlu, yaklaşık 8 yıllık bir geçmişi olan SynthMaster yazılımın, 2007'de birinci, 2009'un sonunda ikinci versiyonunu yayınladıklarını, en son Ekim 2011'deki versiyonunu yayınlamalarıyla tüm dünyada iyice tanınır hale geldiklerini kaydetti.

Bıyıkoğlu, yazılımlarıyla ilgili şu bilgileri verdi:
''SynthMaster'ı bu noktaya getirebilmek için sabırla çalıştık. Ekipte benim dışımda Türkiye'den Teoman Pasinlioğlu ve Ümit Uy, yurt dışından ise Japonya'dan Noritaka Ubukata, Almanya'dan Frank Neumann ve Nico Herz, Danimarka'dan Michael Kastrup, İngiltere'den Rob Lee ve ABD'nin Aiyn Zahev gibi tanınmış ses tasarımcıları, SynthMaster için enstrüman sesleri hazırladılar.

SynthMaster'ın son versiyonu çok ciddi ses getirdi. Computer Music, Future Music, Beat gibi uluslararası müzik teknoloji dergilerinde çıkan ürün incelemelerinden tam not aldık. Ardından Computer Music dergisinin Ağustos 2012'de yayınladığı 'Top 10 Synths' sayısındaki uluslararası sıralamada SynthMaster 3. sırada yer aldı. Son olarak da müzik teknolojileri konusunda dünyanın en önemli web sitelerinden birisi olan MusicRadar Aralık 2012'de SynthMaster'ı 'Yılın Müzik Enstrümanı Yazılımı' seçti.

Bir Türk şirketi olarak dünyada 1 numara olmayı başardık. Artık ABD ve İngiltere başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafına ihraç ettiğimiz küresel bir markamız var. Markamızın popülerliğini daha da arttırmak için ayrıca Computer Music ve Beat dergileriyle işbirliği yaparak SynthMaster'ın bu dergilere özel ücretsiz versiyonlarını geliştirdik. Dergileri satın alan herkes SynthMaster sahibi olabiliyor böylece.
David Guetta, Armin van Buuren, Martin Solveig, Axwell ve Zedd gibi dünyaca ünlü prodüktör ve DJ prodüksiyonlarında SynthMaster kullanıyorlar. Türkiye'de de başta Bedük olmak üzere pek çok prodüktör ve DJ SynthMaster kullanıcısı. İnşallah daha pek çok tanınmış prodüktör ve DJ'i SynthMaster kullanıcısı yapacağız 2013'de.''

Bıyıkoğlu, Ar-Ge faaliyetlerine Ocak 2013'de başladıkları SynthMaster'ın 3.0 versiyonunda birçok tanınmış synthesizerın yazılım modellerini geliştireceklerini, akustik enstrüman sesleri kütüphanesi oluşturacaklarını ve yazılımı iPhone ve iPad mobil cihazları için de çıkaracaklarını sözlerine ekledi.
SynthMaster 2.5 yazılımı www.synthmaster.com web sitesinden, özelliğine göre 59-269 TL arası bir ücretle indirilebiliyor. Programın demo versiyonu da ayrıca bu sitede yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya DJ'leri Türk yazılım kullanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN