Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev saldırıya hazırlanıyorlar!

Giriş Tarihi: 7.5.2013 17:18 Güncelleme Tarihi: 8.5.2013 09:51

ABD’li hackerların hükümet kurumlarına bir hafta sürecek büyük bir hacker saldırısı yapması bekleniyor.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da bulunan hackerların bir araya gelerek ABD'nin üst düzey hükümet kurumlarına saldırı hazırlığı yaptığını duyurdu. Bakanlık, cihatçı ve radikal grupların, saldırılarda Anonymous'tan destek alabileceği belirtti.

Washington Times gazetesinin haberine göre, OpUSA adını taşıyan operasyon, İç Güvenlik Bakanlığı tarafından şirketlere dağıtılan bir bildiriyle duruyuldu. Bildirinin, güvenlik uzmanı ve blogger Brian Krebs tarafından ilk kez internete sızdırıldığı ifade edildi.
Bildiride, 'siber saldırı operasyonunda yer alacak hackerların bir kısmının çok amatör düzeyde yeteneğe sahip olduğu' ifade edildi.
OpUSA'in tehdit seviyesi çok yüksek olmasa da, operasyonda birçok cihatçı ve radikal İslamcı grubun bir araya gelecek olmasının teklike oluşturduğu belirtildi.

Siber saldırıların, El Kaide ve radikal İslamcı materyallere yer veren sitelerin moderatörleri tarafından desteklendiği, Pastebin gibi hackerların kullandığı metin paylaşma sitelerinde de çağrılar yapıldığı belirtildi.

İç güvenlik Bakanlığı, internette yapılan birlik çağrılarıyla, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki radikal İslamcı örgütlerin, ABD'nin üst düzey kurumlarına yapılacak siber saldırı için motive olduklarını ifade etti.

Bildiride, kamuya yapılacak yeni bildirilerin, 'yapılacak saldırıların iş birliği içinde mi olacağı yoksa belli örgütlerin adına mı yapılacağı' konusunda belirleyici olacağı belirtildi.

Yapılan uyarıda, OpUSA'in medyada geniş yer bulması halinde, daha yetenekli hackerların da saldırıda yer almak isteyebileceği uyarısı yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev saldırıya hazırlanıyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN