Oyunseverler sosyalleşiyor!

Giriş Tarihi: 16.6.2013

Atari, Commodore'la oynamaya başlayan kuşağın yerini şimdi sosyal ağlarla konsolları bir araya getiren internet kuşağı alıyor. PS4, PS Plus üyelerine sunduğu hediye oyunlarla cazibeyi artırıyor

Geçtiğimiz hafta Los Angeles'ta düzenlenen E3 Expo oyun fuarında gözler yıl sonuna doğru piyasaya sürülecek olan PlayStation 4 (PS4) ve XBOX One'a çevrilmişti. Gecikmeli olarak sahneye çıkan PlayStation 4, konsolundan çok sosyal ağ bağlantıları, bulut üzerinden oynanan oyunları ve PS Plus üyeliği ile konuşuluyor. Ürün aynı zamanda zorunlu internete bağlanma kuralını tercih etmeyerek çevrim dışı kullanım seçeneği de sunuyor. İnternete bağlananlara da PS Plus üyeliği üzerinden ayrıcalıklar sağlanıyor. PS4'ün piyasaya çıkışının yılın son aylarını bulması bekleniyor.

PAYLAŞIM MERAKI TETİKLEDİ

PlayStation 4'ün en önemli farkını ise sosyal ağlarla kolay entegrasyon oluşturuyor. Bunu yaparken sürekli online olmak da işin parçası. Artık internet üzerinden oynamak elde edilen sonuçları sosyal ağlardan paylaşmak oyunseverlerin vazgeçilmezi oldu. Akıllı telefonlarda başlayan paylaşım salgını, fotoğraf makinelerinden sonra konsollara da bulaştı. Oyunseverlerin PS4 piyasaya çıktığında 110 farklı oyuna ulaşması hedefleniyor. XBOX One ve PlayStation 4, her yaştan insanı konsol oyunlarına çekmek için daha kolay bir yapıya büründü. Çok kişiyle oyun oynamak, daha fazla kamera ve akıllı hareket sensörü kullanmak da mümkün.

PS PLUS ÜYESİNE 3 OYUN

PS Plus üyesi olanlar, Don't Starve, Outlast ve Secret Ponchos her ay dönüşümlü olarak oynayabilecek. Bu üç oyun, PS4 sisteminin lansmanını izleyen bir yıl boyunca, Instant Game Collection üzerinden hiçbir ek ücret olmaksızın temin edilebilecek. PS Plus'ın avantajları arasında özel oyun indirimleri, bulut üzerinde oyun kayıtları da bulunuyor.

Tek üyelikle tüm cihazları kullanacak
Oyunseverler, PS Plus üyeliği ile PS4, PS3 ve PS Vita sistemlerinde programın avantajlarından yararlanabilecek. Üyeler ayrıca PS4 oyunlarından oluşan geniş bir yelpazenin de tadını çıkaracak. Çevrimiçi çoklu oyuncu modu, yayınlama ve izleme, oyunlar arası sesli sohbet ve arkadaşlarının çevrimiçi oyununa kusursuzca bağlanabilme becerisine de sahip olacak. Bu sayede arkadaşlarıyla deneyimlerini paylaşma imkânı bulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyunseverler sosyalleşiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN