Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5'i bir yerde tablet!

Giriş Tarihi: 28.7.2013

Pil, büyüklük, hafiflik, uygulamalar, işlemci ve iletişim yetenekleri mükemmel bir tabletin 5 temel özelliğini oluşturuyor. Kullanıcılar hepsini tek üründe bulsa bile fiyat tek başına belirleyici olabiliyor

Tabletlerin ekran kalitesi artıyor, hafifliyor, işlemcileri güçleniyor, rahat taşınıyor ve uygulama sayıları milyonlara yaklaşıyor. Ancak Türkiye'de kullanıcıların en çok dikkat ettiği unsur bu 5 özellik değil. Kullanıcılar öncelikle fiyata bakıyor. Özellikle çocuğuna tablet alırken akıllı telefonu veya tabletini kurtarmaya çalışan aileler, 300 TL'nin altında ucuz Android tabletlere yöneliyor.

ÇANTAYA SIĞSIN
Tablet kullanma yaşı sürekli aşağı inince aileler, kırılsa da üzülmeyecekleri ürünlere ilgi göstermeye başladı. Yarışın lideri ise iPad ve Android tabletler. Windows tabletler için seçenekler sınırlı. Ekran kalitesi ve uygulama olarak şimdilik geride. Windows tabletler ofis uygulamaları ve diğer cihazlarla uyumlu çalışma yetenekleriyle öne çıkmaya çalışıyor. Tabletlerin tercih edilmesinin sebebi kolay kullanılması ve internetin yaşam tarzı olması. Bilgisayar yanınızda taşımak için çok ağır, ama cep telefonu da işinizi görmüyorsa, internetsiz kendinizi eksik hissediyorsanız, tablet tam size göre. Evlerde kablosuz ağa bağlanan cihazların sayısı arttı. Sadece kablosuz ağlar değil, sadece internet yani data hattı için SIM kart kullananların sayısı da arttı. İnternet yaşam tarzı haline gelince akıllı telefon ve tablet bu ihtiyacın sürekli olmasına neden oldu.

PİLi BİTMESİN

Sürekli kullanım için olmazsa olmaz seçeneklerden biri de 3G ve henüz Türkiye'de kullanılma sunulmayan 4G mobil hızlı internet erişimi. İnternet vazgeçilmez bir özellik olunca sürekli internet kullanımını sağlayan mobil internet erişiminin de hızlı olması gerekiyor. Pil ömrünün uzun olması, gün boyu tableti yanından ayıramayanların en önemli beklentisi. Ancak hem ekranı kaliteli, hem de işlemcisi güçlü olsun istiyorsanız, pil ömrü konusunda beklentileri düşük tutmak gerekiyor. Bu yüzden markalar pil ömrünü 8-9 saatin altına düşürmemeye gayret ediyor.

TABLETLER İNTERNET PAKETİNE SARILDI!
Satılan her bilgisayardan biri tablet olunca, fiyatları cazip kılmak isteyen firmalar, internet paketi dahil yeni tablet kampanyaları yapmaya başladı. Telefonlarda olduğu gibi pazarın yarısını ucuz tabletler oluşturuyor.

DİKKAT EDİN!
Cihaza sigorta güvencesi
Daha taksit ödemeleri bitmeden kırılan, çalınan veya zarar gören tabletler için üzülmek yerine sigorta kullanmak en iyisi. Teknokask kullanıcı hatalarına karşı koruma sağlarken her tablet için ayrı paket satın alınabiliyor. Bu sigorta artık televizyon ve diğer elektronik cihazlar için de kullanılıyor. Yaz aylarında kullanıcı hatalarının artması sigorta konusunu daha çok düşündürüyor.

Annelerin derdi çocuklar
Her yaştan insanın severek kullandığı ve kolay adapte olduğu cihazların başında tabletler geliyor. Özellikle çocuklar çok kısa sürede kullanma alışkanlığı kazandığı için aileler çocuğu için dayanıklı ve ucuz tablet peşinde koşuyor. Ancak bir süre sonra arkadaşlarının kullandığı pahalı cihazları isteyen çocuklar ucuz tabletleri bir kenara bırakıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5'i bir yerde tablet!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN