Medya devi 'dijitalde ben de varım' dedi

Giriş Tarihi: 13.8.2013

ABD'nin medya devi NBC News, anlık mobil video paylaşımı alanında hızla büyüyen Stringwire'ı satın alarak dijital dünyada güçlendi

Amazon gibi dijital dünyanın devleri geleneksel medya marka ve muhabir ağına yatırım yaparken sektörün oturmuş şirketleri de boş durmuyor. Beklentilerin aksine geleneksel medya yok olmak bir yana dursun dijital alanda da varlığını güçlendirmek için kesenin ağzını açtı. Bunun son örneğini NBC News verdi. Vatandaş gazeteciliğine yatırım yapma kararı alan şirket yatırımlarına hız verdi. Anlık mobil video hizmeti konusunda çözüm geliştiren Stringwire şirketini bünyesine kattı. Yani şirket Google, Amazon gibi devlerin karşısına koyabileceği dijital içerik sayısını artırmayı hedefliyor.

VATANDAŞ MUHABİR

Toplumsal olayların TV kanalları beklenmeden sosyal paylaşım sitelerinde milyonlara ulaşması haberciliğe de farklı bir boyut kattı. Bu boyutun dışında kalmak istemeyen NBC News, diğer yandan dijital reklam pastasından da pay almak peşinde. NBC yetkilileri, "Twitter kullanıcıları pek çok haberin canlı görgü tanıkları" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medya devi 'dijitalde ben de varım' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN