Pil ömründe devrim

Gelecekte bilgisayarımızı saat ya da gözlük gibi taşıyacağız. Pil ömrü bir aya çıkarken, kendi tasarladığımız bilgisayarları kullanacağız

Giriş Tarihi: 24.11.2013
20 yıl sonra... İstanbul Beşiktaş'taki evinizde yeni yıl hazırlıkları yapıyorsunuz. Yeni bir bilgisayar almak için internetten sipariş verdiniz. Çarşı'daki 3 boyutlu yazıcıdan kendi tasarladığınız bilgisayarı alacaksınız. Tüm bunlar hayal değil. "Geleceğin bilgisayarları neye benzeyecek" diye soracak olursanız yanıtı şu olur: Pil sorunu kısmen azalacak. Ancak bulut hizmetlerine ve güvenliğe daha çok para ödeyeceğiz. Cihazlar daha kolay taşınacak, her şekle girecek ve daha az enerji tüketecek. Üstelik sipariş verirken nasıl bir bilgisayar istediğimizi de bildireceğiz.

KENDİN TASARLA

Motorola, geleceğin teknolojisine yatırım için müşterilerinin tasarladığı donanım parçaları için 3 boyutlu yazıcı çözümleri kullanmaya başlamayı planlıyor. Yazılım pazarından sonra donanımcılar da tüketicilerin kendi tasarımlarını kullanmasını sağlayacak. Sıvı metaller bükülebilir ekranları, büyük veri ve bulut teknolojisi ise depolama ile bizi tanıyan servislerin tasarlanmasına imkân verecek. Yakıt pilleri hızlı şarj ve aylık pil ömrünü mümkün kılacak. 3 boyutlu yazıcılar üretimin yerelleşmesini sağlayacak. Lojistik ve depolama problemi ortadan kalkacak. Giyilebilir bilgisayarlar başka bir cihaza gerek duymadan internete bağlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pil ömründe devrim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN