Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tolgahan Sayışman

Oyuncu Tolgahan Sayışman 17 Aralık 1981'de doğdu.

Baba tarafı Selanik'li, anne tarafı Trabzonlu bir ailenin çocuğu olan Sayışman'ın Nil adında bir kızkardeşi var.

Kadıköy İntaş Lisesi ve Doğuş Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Sayışman'ın hayatı, 2002 yılındaki Best Model of Turkey yarışmasıyla değişti.

Birinciliği Kıvanç Tatlıtuğ ile paylaşan Sayışman, 2005 yılında Türkiye'yi temsilen Güney Kore'de gerçekleşen uluslararası erkek güzellik yarışması Manhunt International'da dünya birincisi seçildi.

Top Model yarışmasındaki sunuculuğu ile başarılı bir performans sergileyen Sayışman, Ekoldrama ve Ayla Algan'dan uzun süre oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Esir Kalpler, Maçolar, Dicle, Hepsi Bir, Acemi Cadı dizilerinde rol aldı.

Özellikle izlenme rekorları kıran Elveda Rumeli dizisinde canlandırdığı "Karakalpaklı Mustafa" rolüyle dikkatleri üzerine çeken oyuncu, 2010 yılında başlayan ve halen devam eden Lale Devri dizisinde Çınar karakterini canlandırıyor.

Sinemaya Fahriye Evcen'le başrollerini paylaştığı Aşk Tutulması (2008) filmiyle adım atan Sayışman, daha sonra Bergüzar Korel ile Aşk Geliyorum Demez (2009) filminde başrol oynadı.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan yakışıklı oyuncu, özel hayatıyla sürekli magazin gündeminde yer alıyor.

Sayışman'ın, kendisi gibi oyuncu olan Selen Soyder ile 2012 yılında rol aldıkları Lale Devri dizisinin setinde başlayan ilişkisi devam ediyor.

BİZE ULAŞIN