Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'yi tanıtan program rekor kırdı

Giriş Tarihi: 13.1.2013 11:36 Güncelleme Tarihi: 13.1.2013 13:22

Tekirdağlı program yapımcısının Çince hazırladığı ''Eğlencesever'' adlı gezi programı, Tayvan'da en çok izlenenler arasında yer aldı

Tekirdağlı program yapımcısının Çince hazırladığı, İstanbul, Kapadokya ve Tekirdağ'daki çekimlerden oluşan ''Eğlencesever'' adlı gezi programı, Tayvan'da en çok izlenenler arasında yer aldı.

Program yapımcısı Uğur Rıfat Karlova, yaptığı açıklamada, programın yayınlandığı tarihte büyük bir ilgiyle izlendiğini söyledi.
Türkiye'deki çekimlerin de ilgi gördüğünü, özellikle İstanbul bölümünü izleyen seyircilerin çok sayıda mesaj yolladığını belirten Karlova, şöyle konuştu:

''Program, Tayvan medyasında da yankı buldu. Tayvan'ın önde gelen ekonomi ve kültür dergilerinden olan Global Views Monthly dergisi, şubat ayında Türkiye'ye özel bir bölüm hazırlamaya başladı. Bu özel bölüm için beni davet ederek güzel bir röportaj yaptılar. Paylaştığımız konular arasında ise ilk olarak Türkiye'nin son dönemdeki ekonomik atılımları ve yabancı firmaların ülkemize güvenerek yatırım yapmaları yer aldı.''
Tayvan'da ve Çince konuşulan coğrafyalardaki izleyicilerin yeni çekilecek olan bölümleri merak ettiğini ifade eden Karlova, ''Türkiye gibi hem büyük hem de güzel bir ülkeyi tanıtmak için 4 bölüm yeterli gelmeyecek. Daha sonra yeniden Türkiye çekimleri yapmayı planlıyoruz. Tayvan'daki Türk ofisimizin temsilcisi İsmet Erika da bize bu konuda destek verecek. Ekibimiz, başta Edirne'yi tanıtmak üzere yeniden Türkiye'ye gelecek'' diye konuştu.
''TÜRKİYE'YE 1 MİLYON LİRA REKLAM KATKISI YAPTIK''

Türkiye'de çekilen 4 bölümün Türkiye'ye 1 milyon liradan daha fazla reklam katkısı yaptığını savunan Karlova, ''Ben bu tarz bir tanıtımdan bir kuruş para almadım. Ayrıca, 2013 yılının Çin'de Türk yılı olması da Türkiye'nin bu yılı çok iyi değerlendirmesi anlamına geliyor'' şeklinde konuştu.
Dünyanın en büyük güçlerinden olan Çin gibi bir coğrafyada Türkiye'nin tanıtımı için yapılan çalışmaların büyük önem taşıdığını vurgulayan Karlova, şöyle devam etti:

''Her türlü gücümüzü kullanarak yapacağımız Türkiye tanıtımı hem turizm hem de diğer yatırım kolları olarak ülkemize milyonlarca dolar kazandıracak yeni kapıların açılması anlamına geliyor. Bu gücü iyi yönlendirebilirsek Türkiye'yi Uzak Doğu'da çok daha büyük bir etki ile tanıtabiliriz.''

Karlova, tanıtım çalışmalarına verilecek destekle Türkiye'nin Uzak Doğu'daki gücünün artacağı inancında olduğunu sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'yi tanıtan program rekor kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN