Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afrika'nın zenginliğine yolculuk

Afrika'nın el değmemiş doğasına doğru yolculuğa çıkacağınız Güney Afrika turları bin 799 eurodan başlıyor. Turda adrenalin dolu bir safariye mutlaka katılın

Giriş Tarihi: 15.1.2013
Sömestre döneminde farklı bir seyahat düşünenler için 8 gece 9 gün olarak düzenlenen Johannesburg, Sun City, Pilanesberg ve Cape Town'u kapsayan Güney Afrika safari turu şimdiden yoğun ilgi topluyor. İlk durağınız Johannesburg'de Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri göreceğiniz yerler arasında. Orada Gold Reef gidebilir, Johannesburg'da en fazla altın çıkarılan madeni görebilirsiniz. Tüm şehir zaten bu madenin etrafında kurulmuş. Buradan bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkmış, daha derinlerde altın olmasına rağmen 4 bin metre altına inmek maliyetli olduğundan bu maden kapatılmış. Maden öncesi Johannesburg'de 3 tane çiftlik evi varken burası şimdi Güney Afrika'nın en büyük kozmopolitan ve zengin şehri haline geldi. Tur sırasında eski madencilerin evlerini ziyaret edebilirsiniz. Sonraki durağınız Sun City'ye giderken Lesedi'ye uğruyorsunuz. Lesedi, Güney Afrika'da yaşayan siyahi kabilelerin yaşam şekilleri, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakinen görebileceğiniz kültürel bir köy. Zulu, Xhosa, Basotha ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanları görebilir, öğle yemeğinizi bu köyün mutfağında alabilirsiniz. Sonraki durağınız Sun City'de oranın eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz.

1087 metreden Afrika'yı izleyin

Sonrasında safari için Pilanesberg'e hareket ediyorsunuz. Üstü açık safari araçlarıyla yapılacak olan gezide doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park'da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacaksınız. Geziniz süresince 'big five' olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve binlerce değişik hayvanı da görebileceksiniz. Sonrasında Adderly Caddesi, Rieback Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri göreceğiniz Cape Town'a gidiyorsunuz. Hava şartları uygun olduğu takdirde teleferik ile 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağı'nın tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Clifton Plajı ve Camps Koyu göreceğiniz yerler arasında. Buradan Güney Afrika'nın Fisherman's Village olarak ünlenen balıkçı kasabalarında birine giderek Hout Bay Körfezi'ne teknelerle açılabilirsiniz. Muhteşem doğa ve deniz manzaraları eşliğinde, Cape Yarımadası kıyılarını takip edip Chapman's Tepesi'ni aşarak Ümit Burnu'na gidebilirsiniz. Burada bulunduğunuzu kanıtlayan sertifikalarınızı aldıktan sonra, teleferiklerle muhteşem manzaranın tadına varabileceğiniz kısa bir yolculuğu çıkabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afrika'nın zenginliğine yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN