Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemer, Belçika ve Polonya'da tanıtıldı

Antalya'nın Kemer ilçesi Polonya ve Belçika'da düzenlenen turizm fuarlarında tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 29.1.2013 14:33
Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği'nin (GATAB) uluslararası turizm fuarlarından ITM Varşova Turizm Fuarı ile Anvers Turizm Fuarları'nda açtığı standlarda ziyaretçilere bölgenin turizm potansiyeli anlatıldı.

GATAB, 24-26 Ocak tarihleri arasında Polonya'da düzenlenen ITM Varşova Fuarı ile 24-28 Ocak tarihleri arasında Belçika'da gerçekleştirilen Anvers Turizm Fuarı'na katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Kemer standını Türkiye'nin Varşova Büyükelçisi Prof Dr. Yusuf Ziya Özcan ile Varşova Kültür ve Tanıtma Ataşesi A. Kasım Sonkaya da ziyaret etti.

Tanıtım çalışmaları hakkında bilgi alan Sonkaya, Antalya'ya Polonyalıların giderek ilgi duyduğunu belirterek Alanya ve Kemer'in her geçen yıl daha fazla tanındığını ve talebin arttığını ifade etti.

24-28 Ocak tarihlerinde Belçika'da düzenlenen Anvers Turizm Fuarı'na da 20 ülkeden çok sayıda katılımcı iştirak etti. GATAB, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Kemer standında tanıtımlarını gerçekleştirdi. Kemer standını ziyaret eden Brüksel Kültür ve Turizm Müşaviri Kenzi Güzel Çulhaoğlu, Kemer standına gelen ziyaretçileri ağırladı. Kemer standını gezenlere Türk simidi, Türk çayı, Türk lokumu ve Türk kahvesi ikram edildi.

Belçika'dan 2012 yılında 608 bin kişinin Türkiye'yi ziyaret ettiğini belirten Brüksel Kültür ve Turizm Müşaviri Kenzi Güzel Çulhaoğlu, bu yıl yüzde 10-15 artış beklediklerini ifade etti. Belçika TV ve basını ile görüşmeler yapan GATAB Turizm ve Tanıtım Komisyonu Başkanı Hüseyin Er tarafından Kemer'in tanıtımı adına Belçikalı basın temsilcileri Kemer'e davet edildi. Tanıtımın başarılı geçtiğini belirten Hüseyin Er, basının Kemer'e ilgi gösterdiğini ve Kemer'in gözde tatil destinasyonları arasında yer aldığını ifade etti. Kemer standını çok sayıda Belçikalının ziyaret ettiğini söyleyen Er, 2013 yılının Türkiye'ye gelecek Belçikalı turistler açısından için umut verici olduğunu sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemer, Belçika ve Polonya'da tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN