Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Urfa turizmine ''Roma modeli''

Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Roma Ticaret Odası arasında turizm alanında işbirliği anlaşması yapıldı.

Giriş Tarihi: 30.1.2013 14:48 Güncelleme Tarihi: 30.1.2013 15:31
Avrupa Birliği (AB) finansmanıyla hazırlanan ''İnsanları ve Coğrafyaları Birleştiren Turizm Markaları'' projesi kapsamında ŞUTSO'da, İtalyan heyetinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

'nın turizm potansiyeline sahip mekanlarında gezi ve inceleme yapan heyet, toplantıda kentin turizm potansiyelinin geliştirilmesine yönelik önerilerde bulundu.


Toplantının sonunda heyetler arasında ''Şanlıurfa'nın turizm potansiyelinin Roma'daki tecrübelerle geliştirilmesi''ni öngören işbirliği anlaşması imzalandı.

''MARKALAŞMA HAMLESİ''

ŞUTSO Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, toplantının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehrin turizm potansiyelinin geliştirilebilmesine ilişkin çok yönlü çalışma ve projeler geliştirdiklerini belirtti.

Söz konusu projeler kapsamında Roma Ticaret Odası'yla işbirliği yaptıklarını bildiren Ertekin, şunları kaydetti:
''Şanlıurfa'da, turizmin gelişmesi ve markalaşması için gayret gösteriyoruz. Dünyada medeniyetlere ev sahipliği yapmış Roma ile Şanlıurfa arasında bir işbirliği gerçekleştirdik. Roma'nın tecrübesini Şanlıurfa'ya taşımak istiyoruz. Roma dünya turizminde önde olan kentlerden. Bizim şehrimizin de çok ciddi potansiyeli var ancak bunu kullanmakta sıkıntı çekiyoruz. Kente gelen turist ve konaklanan gün sayısını artırmamız gerekiyor. Bu işbirliğinin kentimizin turizm potansiyelini canlandıracağına inanıyorum.''

Ertekin, İtalyan heyetle özellikle turizm değerlerinin markalaştırılması konusunda çalışmalar yapılmasının planlandığını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Urfa turizmine ''Roma modeli''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN