Büyülü bir dünya İtalya

Giriş Tarihi: 14.2.2013

Binlerce yıllık tarihin izlerini süren İtalya, birbirinden güzel şehirleriyle büyülüyor. Anı Tur, Ankara hareketli İtalya turuyla başkentlileri bu büyülü dünyaya davet ediyor

Roma'dan Napoli'ye, Floransa'dan Venedik'e, Torino'dan Milona'ya her biri eşsiz güzellikte şehirleriyle İtalya, rönesansın kalbi adeta. Mimarisi, tarihi, doğasıyla Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri olan İtalya'da rüya gibi bir seyahat sizleri bekliyor.

TATİLCİLERİN GÖZDESİ ROMA

Yaklaşık 2800 yıllık tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapan Roma bu yıl da tatilcilerin gözdesi. Şehrin simgelerinden biri olan Collesium her sene yaklaşık 4 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Bir açıkhava müzesini anımsatan bu şehirde Panteon, heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı ve ünlü Aşk Çeşmesi ziyaretçilerini bir zaman makinesine girmişçesine Ortaçağ'a götürüyor.

KATOLİKLER'İN MERKEZİ

Roma, antik eserlerinin yanı sıra; Katolikler'in ruhani lideri papanın yaşadığı Vatikan'la inanç turizmi için de önemli merkezlerden biri. İtalya turunda uğranılmadan geçilmeyecek yerlerden biri de Pompei ve Napoli... M.S 79'da Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucu 200 bin yaşayanıyla yok olan Pompei, bugün taşlaşmış insanlarıyla sizi hayretlere düşürecek. O zamanki insanların yaşamını merak eden ziyaretçiler için bu taşlanmış insanları Anı Tur rehberleri eşliğinde ve anlatımıyla görmek oldukça ilgi çekici.

MASALSI BİR ŞEHİR

Roma'dan sonraki durağınız Floransa. Dünyaca ünlü Pizza Kulesi'nin bulunduğu Pisa, Ortaçağ'ın en iyi korunmuş bölgelerinden. Kırmızı Chianta şarabıyla meşhur Siena'da küçük ve şirin San Gimignano kasabasını görebilirsiniz. Floransa'dan sonra "Yüzen Şehir" Venedik'e gidiyorsunuz. Günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz motorlu araçların yerini teknelere bıraktığı bu masalsı şehir doğu ve batının bir sentezi niteliğinde. Venedik'in en tanınmış adalarından; dantel işlemeleriyle ve rengârenk evleriyle ünlü balıkçı adası Burano, cam işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğiniz Murano Adası, Romeo ve Juliet'in büyük aşkına ev sahipliği yapan Juliet'in Evi sizleri romantizmin doruklarına ulaştıracak. Verona'da düklüğünıpembe renkli mermer sokakları kendinizi bir Venedik rüyasında hissettirecek.

BOL ALTERNATİFLİ İTALYA TURU
Ankara'dan hareketli İtalya Turu 499 eurodan başlayan fiyatlarla tatil severleri bekliyor. Ankara başlangıçlı 3 gece ve 4 gece seçenekli Roma Turu 399 eurodan başlayan fiyatlarıyla tatilcilere bir diğer alternatif olarak sunuluyor. Haziran ayı itibarıyla her hafta çıkışlı olarak gerçekleşen tur Alitalia Havayolları ile gerçekleşiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyülü bir dünya İtalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN