Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal Medya Devi Turizme Giriyor

1 milyardan fazla üyesi bulunan dünyanın en büyük sosyal medya ağı facebook, seyahat pazarında dengeleri alt üst edecek adımı atmaya hazırlanıyor. Şirketin bir seyahat birimi kurduğu ve bir rezervasyon sistemi üzerinde çalıştığı açıklandı.

Giriş Tarihi: 18.2.2013 11:45
Facebook'un kısa vadeli öncelikli hedeflerinden birinin konaklama sektörüne girmek olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde Graph Search ve Nearby adlı iki yeni uygulamayı hayata geçiren şirketin, konaklama sektöründeki dengeleri değiştirecek bir potansiyel taşıdığı değerlendirmesi yapılıyor. Facebook, önümüzdeki günlerde hayata geçireceği sistemle, site üzerinden rezervasyon yapılmasına olanak sağlayacak. Facebook'un Nearby adlı uygulaması, hâlihazırda kullanıcılara yakınlarda hangi otellerin olduğunu gösteriyor.


KORKUYLA BEKLENEN GÜN GELDİ

Facebook'un hayata geçireceği yeni uygulama ilgili olarak, "Sektörün korkuyla beklediği gün geldi çattı. Sosyal medya devi Facebook Turizm sektörüne giriyor" değerlendirmeleri yapılıyor. Facebook'un bu işten nasıl para kazanacağı henüz tam olarak netleşmese de, uygulama için bir birim oluşturulduğu ve başına da tecrübeli bir yöneticinin atandığı aktarıldı. Şu anki aşamada, konaklama endüstrisi ile daha yakın ilişki kurulmasının planlandığı ifade edildi.


OTELCİLER BİLGİLENDİRİLECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook'un seyahat birimi başkanı Lee McCabe, ilk amacının seyahat pazarı ile şirketin planlarının hangi noktada buluşabileceğini belirlemek ve birlikte çalışma sürecinde otelcilerin nasıl fayda sağlayacakları konusunda onları bilgilendirmek olduğunu ifade etti. Daha önceden Expedia'da pazar müdürü olarak çalışan McCabe, Facebook'un şu ana kadar bu konu ile ilgili olarak konaklama sektörü ile ilişki kurma noktasında iyi bir iş çıkaramadığının altını da çizerek, "Onlarca büyük marka ile çalışmamıza rağmen, şu ana kadar ne otelcilerin facebook'tan beklentilerini öğrenmeye, ne de facebook'un seyahat sektörü için ne ifade ettiği konularına odaklandık" değerlendirmesini yaptı.MacCabe şu açıklamayı yaptı:

SİSTEM SON DERECE BASİT OLACAK

"Otelciler facebook'un bu yeni uygulamasının içinde kendi otelleri ile yer alabilecekler. Bu, çok basit ve ücretsiz bir sistem olacak. Facebook şu anda rezervasyon sistemini oluşturuyor. Otelcilere mesajım, bu olayı son derece basit olarak düşünmeleri. Çünkü oluşturacağımız sistem insanların kafalarında tasarladıkları kadar karmaşık bir sistem değil.Yapmaları gereken tek şey, 20 – 30 yıldır yaptıkları şeyleri yapmaya devam etmek."

kaynak: turizmtrend.com
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal Medya Devi Turizme Giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN