Bir tatilden daha fazlası Kıbrıs'ta

Giriş Tarihi: 20.2.2013

Kıbrıs'ta farklı bir ülkeyi keşfetmenin heyecanı ve kendi vatanınızda olmanın rahatlığını aynı anda yaşıyorsunuz. Tarihi, mimarisi, eserleri, altın kumsallarıyla "yavru vatan", bir tatilden daha fazlasını yaşatıyor

Gönlümüzün bir yanında hep "yavru vatan" olarak sempatiyle baktığımız Kıbrıs, son yılların gözde tatil mekânlarından biri. Yunanca'da "kumlara gömülü kent" anlamına gelen Gazimağusa, ortaçağ masalını yaşatan tarihiyle Kıbrıs'ın görülmesi gereken şehirlerinin başında geliyor. Leonardo da Vinci'nin tasarladığı şehir surları, W. Shakespeare'in ünlü eseri Othello'nun mekanı Doğu burçları, Venedikli kraliçelerin taç giydiği katedraller, Aslan Yürekli Richard'ın son Bizanslılarla savaştığı Kantara Kalesi gibi birçok ünlü tarihi mekan bu ihtiyar kenti büyüleyici kılıyor.

KIBRIS'IN ÖZETİ GİRNE

En gözde tatil beldelerinden Girne'nin tarihinde deyim yerindeyse Kıbrıs'ın özeti yatıyor. 1974 Barış Harekâtı'nın izlerini taşıyan Çıkartma Plajı ilk ziyaret noktasını oluştururken Karaoğlanoğlu Şehitliği, Bellapais Manastırı, Girne Kalesi ve Batık Gemi Müzesi duraklardan bazıları. Casinolarıyla da ün yapan şehrin Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunduğu restoranları turistlerin ilgisini çekiyor.

ADANIN KALBİ

KKTC'nin tam ortasında yer alan başkent Lefkoşa aynı zamanda kültür ve ulaşımın merkezi. Makarios Sarayı, Ledra Palace Sınır Kapısı, Barbarlık Müzesi, Venedik Sütunu gibi eserlere ev sahipliği yapan şehir eski ve yeni olarak ikiye ayrılmış. Eski Lefkoşa'daki dar ve çıkmaz sokaklar, geniş kavşakları ve büyük parklarıyla Yeni Lefkoşa günümüz şehirlerinde bir gezintiye çıkarıyor.

RİSKSİZ ERKEN REZERVASYON İMKâNLARI
Kıbrıs tarihi, kültürü, konforu, eğlencesi ve modern yüzüyle tatilcilerin yıllardır gözdesi. Cazip fiyatları ve uygun ödeme koşularıyla Anı Tur, erken rezervasyon imkânları devam ediyor. Şimdiden rezervasyon yaptırıp planlarının değişmesinden endişe eden tatilciler erken rezervasyon sigortasından faydalanırken tatile çıkmadan 3 gün öncesine kadar iptal-değişiklik yapma hakkını da saklı tutuyor. Erken rezervasyon sigortası sayesinde yüzde 100 iptal ve iade garantisiyle Anı Tur tatil severlerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir tatilden daha fazlası Kıbrıs'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN