Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentlilere zahmetsiz italya keşfi

Birbirinden güzel şehirleriyle İtalya ziyaretçilerini bambaşka bir dünyaya götürüyor. Anı Tur'un Ankara hareketli İtalya gezisi, başkentlileri zahmetsiz bir keşfe davet ediyor

Giriş Tarihi: 21.2.2013
Roma'dan Napoli'ye, Floransa'dan Venedik'e, Torino'dan Milano'ya her biri eşsiz güzellikteki şehirleriyle İtalya, Rönesans'ın kalbi adeta. Mimarisi, tarihi ve doğasıyla büyüleyen rüya ülkede sizi sürprizler bekliyor.

İTALYA'NIN KALBİ ROMA
İtalya'nın kalbi Roma, 2 bin 800 yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Yılların birikimini ziyaretçileriyle paylaşan şehir her yıl ortalama 4 milyon ziyaretçi ağırlıyor. Açıkhava müzesini anımsatan şehirde Collesium ve Panteon'un dışında çeşmeleriyle ünlü Navona Meydanı ve aşk Çeşmesi sizi bir zaman makinesiyle Ortaçağ'a götürüyor.

KATOLİKLER'İN GÖZDESİ

Katolikler'in ruhani lideri papanın yaşadığı Vatikan, inanç turizmi için önemli merkezlerden biri. Katolikler için bir nevi hac ziyareti gibi olan Vatikan, turistler için de olmazsa olmaz duraklardan. Pompei ve Napoli'yi de unutmamak gerek. M.S. 79'da Vezüv Yanardağı'nın patlamasıyla yok olan 200 bin nüfuslu Pompei'de taşlaşmış insan manzaraları görenleri hayrete düşürüyor. Dünyaca ünlü Pizza Kulesi'ne ev sahipliği yapan Floransa da İtalya turunun olmazsa olmazlarından.

YÜZEN ŞEHİR VENEDİK

Floransa'dan sonra rotamızı "yüzen şehir" Venedik'e çeviriyoruz. Motorlu araçların yerini teknelere bıraktığı bu masalsı şehir, doğuyla batının bir sentezi niteliğinde. Dantel işlemeli, rengarenk evleriyle Burano, Venedik'in en tanınmış ada listesinde bir numaraya otururken cam işçiliğinin örneklerini sergileyen Murano'yu da es geçmemek gerek. Pembe renkli mermerlerle döşeli Düklüğün sokakları ise insanı tatlı bir Venedik rüyasına sürüklüyor.

ANKARA HAREKETLİ TATİL
Klasik İtalya Turu 499 eurodan başlayan fiyatlarla başkentli tatilcileri bekliyor. Ankara başlangıçlı 3 gece 4 gün seçenekli Roma Turu 399 eurodan başlayan fiyatlarla tatilcileri çağırıyor. Haziran ayı itibarıyla her hafta çıkışlı olan tur, Alitalia Havayolları ile gerçekleşiyor.

ANADOLU ÇIKIŞLI TURLAR BAŞLIYOR
Cihan Saray / Anı Tur Yurtdışı Turlar Müdürü

Ani Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Cihan Saray 2013'te Anadolu'daki şehirlere de ağırlık vereceklerini açıkladı. 2012'nin başarılı geçtiğini belirten Saray, "2012'de departmanımız hem yolcu sayısı hem de ciro olarak yaklaşık yüzde 500 büyüdü. Buna bağlı olarak ekibimizi de büyüttük" dedi. 2013'e iyi hazırlandıklarını dile getiren Cihan Saray, gemi programlarına ağırlık verdiklerini söyledi. Erken rezervasyon kampanyasında 300 euroya varan indirimler yaptıklarını vurgulayan Saray sözlerini şöyle sürdürdü: "2013'ün ilk ayında yüzde 200'den fazla büyüdük. Bu güzel ilgi ve olumlu gidişat sonucunda İstanbul kontenjanlarımızı artırmanın dışında 2013 planlamalarımıza Ankara'dan direkt hareketli turlarımızı da ekledik. Diğer şehirleri de araştırıyoruz. Çok yakında İzmir'den de direkt hareketli yurtdışı turlarımıza başlayacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentlilere zahmetsiz italya keşfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN