Balkanlar'ın üç güzeli

Sırbistan / Bosna-Hersek / Hırvatistan

Giriş Tarihi: 25.2.2013
Balkanlar'ın üç güzeli Sırbistan, Bosna- Hersek ve Hırvatistan'a tarihi, kültürel ve eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz. Burada sizi neler mi bekliyor? İki nehri kavuşturan Belgrad, doğasıyla büyülerken, savaşın izlerini taşıyan Bosna-Hersek hüzünle umudu bir arada yaşatıyor. Dalmaçya kıyılarındaki Dubrovnik ise sizleri bir rüya gibi Ortaçağ masalına taşıyor.

IŞIL IŞIL BELGRAD

Sırbistan'ın başkenti Belgrad, her köşesinde farklı bir kültürün ayak izlerini taşıyor. Sava ve Tuna nehirlerini kavuştuğu bu güzel şehir doğası, tarihi ve turistik mekânlarıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Avrupa'nın en hızlı yükselen şehirlerinden olan Belgrad, ışıl ışıl mağazalarıyla alışveriş keyfini sonuna kadar yaşatırken günün her saati açık olan eğlence mekânları sizi coşkulu bir dünyaya taşıyor.

HÜZÜNLE UMUT BOSNA'DA

Yakın tarihte yaşadığı trajedinin yaralarını sarmaya çalışan Bosna-Hersek'te yol kenarında uzanan toplu mezarlıklar, şarapnel ve mermi izlerini taşıyan binalar, savaşın acı yüzünü bir kez daha gösteriyor. Bir açıkhava müzesi görünümündeki başkent Saraybosna, geçmişin kötü günlerine karşı Osmanlı döneminden kalan eserleriyle ziyaretçilerine nasıl da dimdik ayakta kaldığını anlatıyor. Bu şehri gördükten sonra içinizi derin bir hüzün kaplasa da onca acıya rağmen hızla sarılan yaralar insana coşkulu bir umudu da yaşatıyor.

11 MART'A KADAR VİZE BİZDEN
Jol y
Tur'un "Balkanlar Güzelleri " olarak adlandırılan turu THY ile tarifeli sefer uçuş ve 7 gece konaklamalı olarak 619 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Ayrıca 11 Mart'a kadar rezervasyon yaptıranlar için Türkiye`de ilk defa uygulanan 'vize bizden kampanyası' ile bir avantaj sunuluyor. Bu uygulamayla nisanda vize uygulamasına başlayacak olan Hırvatistan için kayıt yaptıranların vizeleri Jolly Tur tarafından ücretsiz alınıyor.

MASALSI BİR KENT
Hırvatistan'ın Dalmaçya kıyılarındaki tarihi kenti Dubrovnik tatilin yükselen yıldızı. Orta Çağ kenti olan bu masalsı şehir, kalın kale surlarıyla eski ve yeni olarak ikiye bölüyor. Dünle bugünün iç içe yaşadığı bu şehir, ziyaretçilerini tarihte keyifli bir yolculuğa çıkarırken bir anda çıkan modern kafeler günümüze çekiveriyor. Yüzlerce mavi bayraklı plajıyla büyüleyen bu kent, sizi türkuaz bir rüyaya davet ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanlar'ın üç güzeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN