Türkiye'nin en iyi haber sitesi

turizmcilere tanıtıldı

İnşaatı bitme aşamasına gelen ve resmi açılışının önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Kuşadası Efes Kongre Merkezi, turizmcilere tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 1.3.2013 11:13
Avrupa'nın en büyük kongre merkezlerinden biri olan Kuşadası Efes Kongre Merkezi'nin tanıtımı için düzenlenen toplantıya, aralarında Kuşadası Belediye Başkan Vekili ve Kuşadası Belediyesi Kültür ve Turizm Komisyonu Başkanı Murat Saraç ve Kuşadası Otelciler Derneği Başkanı(KODER) Tacettin Özden ile birlikte Kuşadası'ndaki 5 yıldızlı otellerin temsilcileri, acente sahipleri, KODER ve TÜRSAB üyeleri katıldı.

Kongre Merkezi'ni turizmcilere gezdiren ve tanıtan Kuşadası Efes Kongre Merkezi Genel Müdürü Cemil Baykal, turizmcilere slayt gösterisi eşliğinde Merkez hakkında detaylı bilgi verdi. Baykal ' 2005 yılında temeli atılan Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın kapasite olarak ilk 10 büyük Kongre Merkezi arasına giren kongre merkezimiz, tarihinin kalbinin attığı yere, Kuşadası'na, modern yapısı ve gelişmiş teknolojisi ile yeni bir soluk getiriyor.

Toplam kapasite olarak Türkiye'nin en büyüğü Efes Kongre Merkezi kapılarını 2013 baharında açıyor. Efes Kongre Merkezi'nin sahip oldu kolaylığı, geniş hizmet yelpazesi ve muazzam Kuşadası limanı manzarası Efes Kongre Merkezi'ni toplantı planlamacıları, organizasyon ve seyahat acenteleri ile profesyonel konferans organizatörleri için mükemmel bir seçenek haline getiriyor' dedi.

Merkez kapasitesi, koruma ve tahliye sistemini de anlatan Kongre Merkezi Genel Müdürü Cemil Baykal 'Merkez bünyesinde, bir adet 2.690 kişilik büyük oditoryum, bir adet 745 kişilik küçük oditoryum, bir adet 3'e bölünebilen 800 kişilik toplantı salonu, bir adet 2'ye bölünebilen 400 kişilik toplantı salonu, Ana salonu 3.000 m2, bağlı iki fuayesi ile toplam 5.000 m2 kapalı ve 3.000 m2 açık alan sahip fuar bölümü, 33 adet 40 ila 220 kişi kapasiteye sahip komite ve küçük toplantı odaları yer almaktadır.

Toplam 6.500 m2 ye yaklaşan açık teras alanlarında oluşturulan alt yapı ile gerektiğinde 8.000 kişiye kadar yemek daveti mümkün olacaktır. Merkez, Ulusal Yangından Koruma Derneği (NFPA) standartlarına uygun koruma ve tahliye sistemi ile donatılmıştır. Engelli Dostu Kongre Merkezi'nde 2 engelli platformu ve 1 engelli asansörü yer almaktadır. Tüm yürüyüş alanları, girişler ve tuvaletler standartlara uygun dizayn edilmiştir ' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadası Kongre Merkezi turizmcilere tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN