Kadınlardan ne destek

Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği'nin, her ay düzenlediği toplantılar dizisinin bu ayki konukları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 'in iki önemli kamu kurumunda yöneticilik yapan iki kadın oldu.

Giriş Tarihi: 6.3.2013 11:07
İl Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz, kadın ve çocuklarla ilgili çalışmalarını anlatırken, Konak Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Güngör ise Konak Belediyesi'nin yakında açacağı hakkında bilgi verdi.

Balçova Termal Tesisleri Seminer Salonu'nda düzenlenen toplantıda İzmir'de ilk kadın sağlık müdürü olmanın gururunu yaşadığını belirten Bediha Türkyılmaz, 'Kadın yönetici merhamet, disiplin ve vicdan açısından farkını ortaya koyar. Bir anne şefkati neyse onu görürsünüz. Sadece şu an için değil, her zaman kurum olarak gerek belediyelerle, gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sosyal projelere destek vermeye hazırız" dedi.
Basmane Semti'nde kurulacak olan Kadın Müzesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ve en yakın zamanda açılacağını belirten Konak Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Güngör ise kadınların her türlü önerisine açık olduklarını kaydederek, müzede sergilenecek eserler konusunda destek beklediklerini kaydetti.Almanya'da Bonn Kadın Müzesi'nin bir kadın hareketiyle yaşama geçirildiğini, ancak İzmir'de Konak Belediyesi tarafından açılacak olan Kadın Müzesi'nin kurulmasındaki çıkış noktasının farklı olduğunu anlatan Güngör, 'Biz belediye olarak kadına verdiğimiz önemden dolayı böyle bir müzenin kurulmasına karar verdik. Bu fikir aynı zamanda Kadın Haklarını Koruma Derneği üyesi olan Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan tarafından geliştirildi. Bu konuda bütün STK'lardan gelecek fikirlere ve desteğe açığız. Müzemizde yer alacak olan tüm envanterler Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın envanterlerine giren eserler arasında yer alacak. Bu açıdan bağışlanan eserlerin kaybolması veya sergilenmemesi mümkün değil. Basmane Oteller Sokağı'nda satın alınarak restore edilen bodrum, zemin ve birinci kattan oluşan binada faaliyete geçecek olan müze aynı zamanda sergi ve panel gibi çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak' diye konuştu.

Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği Sözcüsü Şener Anadol, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'ın her zaman kendilerinin yanında olmasından dolayı teşekkür ederek, Kadın Müze'sine katkı sağlamak için ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlardan kadın müzesine destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN