Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüzünle romantizm bir arada Prag’da

Orta Avrupa'nın kalbinde yer alan Prag heykelleri, kaleleri, meydanları, müzeleri ve kiliseleriyle görsel bir şölenin kapılarını aralıyor. Eğer Avrupa'yı gezip Prag'ı hâlâ görmediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir

Giriş Tarihi: 18.3.2013
Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan Prag aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Son yılların en gözde yerlerinden olan bu şehir romantik ve büyüleyici havasıyla diğer Avrupa şehirlerinden ayrılıyor. Eski ve yeni şehir olarak ikiye ayrılan kentte, dünle bugün ahenkle dans ediyor. Hüzünle romantizmin muhteşem resitalini sunan Prag'a adımınızı atar atmaz karşınıza çıkan tarihi yapılar baş döndürüyor. Bu yapıların başında ise tüm görkemiyle Cumhuriyet Sarayı gelirken Avrupa'nın en güzel ve en eski katedrallerinden St. Vitüs Katedrali bu sıralamayı takip ediyor.

BAŞ DÖNDÜREN TARİH

Eski şehir meydanını azizlerin kuklalarıyla süslü astronomik saat kulesini görmek isteyenler doldururken Vıltava Nehri doğrultusunda uzanan yol sizi şehrin siluetine hâkim bir noktaya çıkarıyor. Az ilerideki Charles Köprüsü ise belki de hayatınızda göreceğiniz en mükemmel manzarayı ayaklarınızın altına seriyor. Buranın büyüsünden sıyrılıp Prag Kalesi'ne doğru yola koyulabilirseniz adeta bir tören havasında gerçekleşen kaledeki asker nöbet değişimini görebilirsiniz. Gün bitmeden yapacaklarınız arasına Vıltava Nehri'nin üzerinden tekne gezintisini de ekleyebilir akşam da şehrin ışıklarının vurduğu nehrin üzerinde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Turunuz sırasında Prag'a yaklaşık 2 saat mesafedeki Karlovy Vary bölgesindeki kaplıcalara da gidebilirsiniz. Avrupa'nın en önemli kaplıca merkezlerinden olan bu kaplıcaları ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 1918'de ziyaret etti. Eşsiz güzellikteki bu kent şifalı sularıyla da sağlık turizmine kapı açıyor.

BAHAR'DA PRAG BİR BAŞKA
3 gece 4 günlük Prag turu 379 eurodan başlayan fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla Anı Tur'la ayrı bir keyfe dönüşüyor. Pegasus Havayolları'yla 20 Nisan'da ve her gün hareketli olarak gerçekleşen turda bahar dönemi için tatil planları yapmaya başlayan tatilciler şimdiden rezervasyonlarını yaptırmaya başlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüzünle romantizm bir arada Prag’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN