Bir tatilden fazlası: Kıbrıs

Kıbrıs'ta farklı bir ülkeyi keşfetmenin heyecanı ve kendi vatanınızda olmanın rahatlığını aynı anda yaşıyorsunuz. Tarihi, mimarisi ve altın rengi kumsallarıyla "yavru vatan" bir tatilden daha fazlasını yaşatıyor

Giriş Tarihi: 22.3.2013
Gönlümüzün bir yanında hep "yavru vatan" olarak sempatiyle baktığımız Kıbrıs, son yılların gözde tatil mekânlarından biri. Yunanca'da "Kumlara Gömülü Kent" anlamındaki "Famagusta" diye tanınan Gazimağusa ortaçağ masalını yaşatan tarihiyle Kıbrıs'ın görülmesi gereken şehirlerinin başında geliyor. Leonardo da Vinci'nin tasarladığı şehir surları, W. Shakespeare'in ünlü eseri Othello'nun mekânı Doğu burçları, Venedikli Kraliçelerin Taç giydiği katedraller, III. Haçlı seferi sırasında adayı ele geçiren Aslan Yürekli Richard'ın son Bizanslılarla savaştığı Kantara kalesi gibi birçok ünlü tarihi mekân bu ihtiyar kenti büyüleyici kılıyor. Ortaçağ ve öncesine ilgi duyanlar için vazgeçilmez duraklar arasında yer alan Gazimağusa, altın kumsalları, mavisi ve yeşiliyle büyüleyen doğasıyla da hayran bırakıyor.

KIBRIS'IN ÖZETİ GİRNE

En gözde tatil beldelerinden biri olan Girne'nin tarihinde deyim yerindeyse Kıbrıs'ın özeti yatıyor. 1974 Barış Harekâtı'nın izlerini taşıyan Çıkarma Plajı Türklerin ilk ziyaret noktasını oluştururken, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Bellapais Manastırı, Girne Kalesi ve Batık Gemi Müzesi durkalardan bazıları. Casinolarıyla da ün yapan şehrin Türk ve dünya mutfağından lezzetleri sunduğu restoranları ve barları turistlerin ilgisini çekiyor.

BAŞKENT LEFKOŞA

KKTC'nin tam ortasında yer alan başkent Lefkoşa aynı zamanda adanın ticaret sanayi, kültür ve ulaşım merkezi. Makarios Sarayı, Ledra Palace Sınır Kapısı, Barbarlık Müzesi, Venedik Sütunu gibi eserlere ev sahipliği yapan Lefkoşa eski ve yeni olarak ikiye ayrılmış ve bu ayrım sanki gizli bir kalemle çizilmiş. Eski Lefkoşa'daki dar ve çıkmaz sokaklar size tarihin havasını soluturken, geniş kavşakları ve büyük parklarıyla Yeni Lefkoşa insanı günümüz şehirlerinde bir gezintiye çıkarıyor.

YÜZDE 35'E VARAN İNDİRİMLER
Anı Tur'da cazip fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla Kıbrıs tatili için erken rezervasyon imkânları devam ediyor. Yüzde 35'e varan indirimler ve uçak dahil 279 TL'den başlayan fiyatlarla Anı Tur sizleri bekliyor.

TATİLİNİZİ RİSKE ATMAYIN
Tatilini riske atmak istemeyen tatil severler yaz için şimdiden rezervasyonunu yaptırıyor. En iyi fiyat garantisiyle şimdiden rezervasyon yaptırıp, planlarının değişmesinden endişe eden tatilciler ise erken rezervasyon sigortasından faydalanıyor. Tatile çıkmadan 3 gün öncesine kadar iptal - değişiklik yapma hakkını saklı tutan erken rezervasyon garantisiyle yüzde 100 iptal ve iade hakkı bulunuyor. Erken rezervasyon için son gün 25 Mart. Bu fırsatı kaçırmayın, tatilinizi riske atmayın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir tatilden fazlası: Kıbrıs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN