Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollywood Bosphorus`a taşınıyor

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ``Universal Studios yapım şirketi, Hollywood`daki film platoları ve turizme yönelik tesislerinin bir benzerini Türkiye`de de kurmak istiyor. Bunun için bize bir sunum yaptılar`` dedi.

Giriş Tarihi: 9.4.2013 10:35
Henüz proje aşamasında olan ve 3 ay içinde fizibilite çalışması tamamlanarak Ekonomi Bakanlığı`na teslim edilecek olan projenin gerçekleşmesi durumunda Universal Studios`un Türkiye`ye 3 milyar dolara yakın bir yatırım yapmayı planladığını anlatan Çağlayan, ``Stüdyo Tema Park otellerinde olabileceği birkaç fazdan oluşan bir proje düşünüyorlar. Başlı başına bir endüstri. Türkiye için bir ilk olacak. Bu konuyu Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik ile konuşacağız. Fizibilite raporu geldikten sonra iki bakanlık çalışıp Sayın Başbakanımıza arz edeceğiz`` şeklinde konuştu.

Universal Studios`un EDP olarak kendilerine sundukları projeye,Boğaziçi vurgusu yaparak ``Hollywood on Bosphours`` ismini verdiklerini söyleyen Çağlayan, proje sahiplerinin yer olarak da İstanbul`un Avrupa yakasını tercih ettiklerini dile getirdi.

Çağlayan, Price Water House şirketine yaptırılan bir çalışmada Türkiye`nin 2016 yılında eğlence sektörünün ilk 10 merkezi arasında yer alacağı bilgisinin kendisi ile paylaşıldığını, Türkiye`nin bu konuda çok büyük bir potansiyel taşıdığını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood Bosphorus`a taşınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN