Bir Avrupa ülkesi ile daha ler kalktı

Giriş Tarihi: 15.4.2013 09:42 Güncelleme Tarihi: 15.4.2013 10:12

Türkiye ile Hırvatistan arasında muafiyeti sağlandı. Hırvatistan'a 90 gün süreyle yapılacak seyahatlerde vizeden muaf olunacak.

Hırvatistan Bakanlar Kurulu'nun 28 Mart 2013 tarihli kararına göre; diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları ile umuma mahsus pasaport hamili Türk uçak ve gemilerinin sivil mürettebatı ve acil kurtarmada görevli uçakların sivil mürettebatına muafiyeti sağlandı.

Sözkonusu karar uyarınca, diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları ile umuma mahsus pasaport hamili Türk uçak ve gemilerinin sivil mürettebatı ve acil kurtarmada görevli uçakların sivil mürettebatı vatandaşların Hırvatistan'a 90 gün süreyle yapacakları seyahatleri vizeden muaf olacak.

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Hırvatistan'a yapacakları seyahatlerinde veya transit geçişlerinde ise Hırvatistan'ın dış temsilciliklerinden amaçlarına uygun vize almaları gerekiyor.

Daha önce Türkiye'ye vizesiz geçiş sağlayan Hırvatistan AB'ye üye olduktan sonra Türkiye'ye vize uygulamaya başlamıştı. Yeni muafiyet uygulamasıyla 90 gün ve altı seyahatlerde Hırvatistan tekrar vizesiz geçiş imkanını sağlamış oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir Avrupa ülkesi ile daha vizeler kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN