Moskova&St. Petersburg

Giriş Tarihi: 15.4.2013

Rus edebiyatına meraklıysanız mutlaka Moskova ve St. Petersburg sokaklarında da dolaşmışsınızdır. Hayallerinizde yaptığınız bu gezintinin gerçeğini yaşarken kendinizi bir romanın içinde hissedeceksiniz

Moskova ve St. Petersburg soğuk ülkenin iki sıcak şehri. Tarihin yeniden yazıldığı meydanları ve dünyaca ünlü yazarlardan Dostoyevski ve Puşkin başta olmak üzere birçok dev ismin yetiştiği sokaklarıyla bu iki kent belki de dünyanın en özel şehirleri. Tarihin her adımda hissedildiği bu estetik şehirler sizleri çağırıyor.

TARİHİNDE DEVRİMLER YAZILI

Rusya'nın en büyük dünyanın ise beşinci büyük şehri olan Moskova kültür, sanat, siyaset ve bilimin merkezi. Geniş caddeleri, gökyüzüne uzanan binaları, tarih kokan meydanları ve canlı nüfusuyla bu etkileyici kent, soğuk havasına rağmen ziyaretçilerini sıcacık karşılıyor. Moskova'nın en ünlü tarihi yapılarını çevresinde barındıran Kızıl Meydan festivaller, devlet duyuruları, mitingler, pazarlar ve çeşitli etkinlikler için şehir halkının popüler toplanma merkezi aynı zamanda turistlerinde ilk uğrak noktası. Adını komünizmin simgesi kırmızı renkten alan meydan tarih süresince özellikle Korkunç İvan lakaplı Çar IV. İvan yönetiminde halka açık idamlara da sahne olmuş. Tarihinde devrimler yazılı olan bu şehirde Sovyetler Birliği yönetimi egemen olduğu süre zarfında birçok tarihi yapıyı yıkmış. Ancak bu yapılar günümüzde, geçmişteki hâllerinin bire bir kopyası olarak yeniden inşa edilmiş. Meydan üzerinde yer alan Lenin'in Mozolesi, Yeniden Diriliş Geçidi ve Şapeli, Kremlin Sarayı ve Aziz Basil Katedrali Moskova'nın tarihini anlatırcasına ziyaretçilerini karşılıyor.

AVRUPA'NIN EN ZARİF ŞEHRİ

Rusya'nın en büyük ikinci şehri olan St. Petersburg zarif binalarıyla da ünlü. Tarihte 'Avrupa'ya açılan kapı' olarak inşa edilen şehir adeta bir Venedik ve Roma sentezi olarak yapılandırılmış. Büyüleyici beyaz gecelerin yaşandığı St.Petersburg sanat eseri değerindeki yapılarıyla birçoklarına göre vazgeçilmez şehirlerden biri olma özelliği taşıyor. Şehrin kalbi olarak anılan Nevski Caddesi, devasa Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin'in heykelinin olduğu Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Auro Gemisi ve şehrin simgesi haline gelmiş Neva Nehri, Peterhof Parkı ve Katerina Sarayı mutlaka görülmesi gerekenler listesinde yerini alıyor.

879 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
Anı Tur 879 eurodan başlayan fiyatları ve uygun ödeme koşullarıyla sizleri St. Petersburg ve Moskova turuna davet ediyor. Cazip fiyatları ve uygun ödeme koşullarıyla St.Petersburg ve Moskova turlarına katılarak unutulmaz 'anı'larınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moskova&St. Petersburg
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN