'de türk bahçesi

Giriş Tarihi: 16.4.2013 12:08

'de düzenlenecek Suncheon Bay Garden isimli EXPO, 19-20 Nisan 2013 tarihinde açılacak.

'de 660 metrekarelik Türk Bahçesi hazırlıkları tamamlandı. EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından hazırlanan 660 metrekarelik Türk Bahçesi, Nisan-Ekim ayları arasında Güney Kore'de düzenlenen Suncheon Bay Garden EXPO'da Türk kültürünü yansıtacak. 19-20 Nisan 2013 günü açılışı yapılacak Suncheon Bay Garden EXPO'sundaki Türk Bahçesi en güzel bahçelerinden biri olmaya aday.

Güney Kore'deki bu tecrübenin EXPO 2016 Antalya çalışmaları için çok yararlı olacağını belirten EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, 'Türk bahçemizin yapımı tüm lojistik çalışmalar dahil 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı. Oradaki organizasyon ve açılış töreni bizim için iyi bir deneyim olacak. Güney Kore ve diğer ülkelerdeki EXPO'lardan edindiğimiz deneyimlerle, ülkemizde düzenlenecek 'Çiçek ve Çocuk' temalı EXPO 2016 Antalya'yı en iyi şekilde gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.

Antalya'da 112 hektarlık alanda 2016 yılında açılışı yapılacak olan EXPO 2016 Antalya'ya dünyanın farklı kıtalarında birçok ülkenin katılımıyla Türkiye'nin tanıtımına, Antalya'nın turizmine ve ekonomisine büyük katkı sağlanacak. Ayrıca İzmir'in EXPO 2020 ye adaylığı ile ilgili olarak tanıtım çalışmalarına da yer verilecek Güney Kore deki etkinliklerde uzak doğuya yönelik turizm pazarında Türkiye algısının yükseltilmesi de hedefleniyor.
Gülay, Suncheon Bay Garden'daki Türk bahçesinin açılışı için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Sayın Kutbettin Arzu başkanlığındaki bir heyetin Güney Kore'ye gideceğini belirtti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güney Kore'de türk bahçesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN