Türkiye'nin en iyi haber sitesi

fotoğrafları ve halıları göz kamaştırdı

'deki turizm etkinliklerinde fotoğraf, resim, afiş, karikatür ve Kaya Halısı sergilerinin açılışını Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık yaptı. Sergilenen Fethiye fotoğrafları ile el dokuma Fethiye halıları göz kamaştırdı.

Giriş Tarihi: 18.4.2013 14:26
Belediyesi Kültür Merkezi Sergi Salonu'ndan sergilenen eserler ilgiyle izlendi. Fethiye Fotoğraf Kulübü tarafından düzenlenen '4 Mevsim Fethiye Turizm Haftası Fotoğraf Yarışması'nda Ramil Çetin birinci olurken, Avni Arı ikinci, Faruk Kaya'nın fotoğrafında üçüncü oldu. Serginin açılışının ardından Fethiye Fotoğraf Kulübü Başkanı Bünyamin Şahiner, Kaymakam Ekrem Çalık, Turizm Danışma müdürü Güler Uymaz, FETAV Müdürü ve Belediye Meclis Üyesi Dilek Dinçer'e fotoğraflar hakkında bilgiler aktarıldı.

Kültür Bakanlığı'nın katkılarıyla Turizm Danışma Büro Müdürlüğü'nün öncülüğünde açılan Fethiye Halısı dokuma kursuna katılan 2'si yabancı 16 kursiyerin eserleri de sergilenirken, Kaymakam Ekrem Çalık, kurs öğreticisi Meryem Balıkçı'dan Fethiye Halı Sanatı ile ilgili bilgiler aldı.

Kursiyerler arasındaki İngiliz Calletre Fisher (52) ile Amerikalı Marcia Kallam(53) Fethiye Halısı dokumayı öğrenmekten çok mutlu olduklarını söylerlerken, halı dokuma kursuna 'terapi' amacıyla katıldıklarını, halı dokurken adeta kendilerinden geçtiklerini ve çok eğlendiklerini söyledi.
Kaymakam Ekrem Çalık ve beraberindekiler daha sonra öğrenciler arasında yapılan resim, karikatür ve afiş yarışmasında dereceye giren eserleri incelediler. Kaymakam Ekrem Çalık, Fethiye'nin turizmde bir marka yaratılması için pek çok doğa güzelliği bulunduğunu söyledi. Serginin dört gün boyunca açık olduğu bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye fotoğrafları ve halıları göz kamaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN