Türkiye'nin en iyi haber sitesi

greve başladı

Giriş Tarihi: 22.4.2013 16:28 Güncelleme Tarihi: 22.4.2013 16:28

Ülkede birçok uçuş iptal edildi.

Alman uluslararası hava yolu şirketi , havaalanı ve kabin personelinin ücret anlaşmazlığı nedeniyle greve çıkması sonucu bugün gerçekleştirilmesi beklenen çok sayıda uçuşunu iptal etti. Şirket, durumu, 'taşkın' ve 'benzeri görülmemiş' olarak nitelendirdi.

Lufthansa, bugün binlerce çalışanının ücret konusundaki anlaşmazlığı protesto etmek adına tüm gün boyunca iş bırakması sonucu çok sayıda seferini iptal etmek durumunda kaldı. Gün boyunca Lufthansa Hava yollarına ait terminallerin boş olduğu görülürken, Alman hava yolu şirketinin yolcularını grevle alakadar olarak önceden uyardığı fark edildi. İç hatlar uçuşlarında seyahat edecek yolcularının birçoğunun uçak biletlerini ulusal demir yolu şirketi Deutsche Bahn'dan tren biletleriyle değiştirdiği görüldü.

Ayrıca Deutsche Bahn yönetimi tarafından yapılan açıklamada, ihtiyaç duyulduğu taktirde iç hatlarda ek tren seferlerinin konulabileceği bildirildi. Ayrıca Almanya'nın en büyük hava yolu şirketi Lufthansa'yı zor duruma sokan grevin cuma günü kamu servisleri birliği Verdi tarafından duyurulduğu belirtildi. Lufthansa'nın ise grevin duyurulmasının ardından Cuma günü yaptığı yazılı açıklamada kamu servisleri birliğini 'eşi benzeri görülmemiş bir metoda başvurmakla' eleştirdiği kaydedildi. Lufhansa tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca 'kanun koyucuların endüstri alanındaki bu tip anlaşmazlıkların endüstriyel alt yapıyı etkilememesi adına yeni kanunlar koymalarının zamanının geldiği' yönünde bir yargının geçtiği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lufthansa greve başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN