Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbulluya deniz müjdesi

Giriş Tarihi: 27.4.2013 13:36 Güncelleme Tarihi: 27.4.2013 15:35

TÜRÇEV Genel Müdürü Güngör, İstanbul'da, alabilecek temizlikte lar olduğunu belirterek, "Analiz sonuçları iyi yerleri Mavi Bayrak ile ödüllendireceğiz" dedi.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Genel Müdürü Erol Güngör, AA muhabirine, İSKİ ile Sağlık Bakanlığının analiz ve kontrollerinde, İstanbul'da bazı ların temiz olduğu sonucunun ortaya çıktığını bildirdi.

Geçmişte yaşanan kirliliğin İSKİ'nin arıtma tesisleriyle büyük oranda önlendiğini, hatta bazı plajların suyunun verilebilecek kaliteye ulaştığını vurgulayan Güngör, şöyle konuştu:

"Kamuoyu oluşursa İstanbul'da, Mavi Bayrak alabilecek kalitede, temizlikte plajlar var. Sağlık Bakanlığı verilerine göre de plajların bir kısmı sağlıklı. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının koordinasyonunda Mavi Bayrak programı yürüten TÜRÇEV olarak belediyeyle çalışmaları yoğunlaştırıyoruz. Gerekli çalışmaları ayrıntılı şekilde yaptıktan sonra analiz sonuçları iyi yerleri Mavi Bayrak ile ödüllendireceğiz."

TÜRKİYE'DE 355 MAVİ BAYRAKLI PLAJ VAR

Güngör, Türkiye'de Mersin'de 8, Antalya'da 190, Muğla'da 76, Aydın'da 22, İzmir'de 32, Balıkesir'de 17, Çanakkale'de 5, İstanbul Şile'de 2, Tekirdağ, Kocaeli'de ve Düzce'de birer olmak üzere toplam 355 Mavi Bayraklı plaj olduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbulluya deniz müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN