'ta gondol keyfi

'in Avanos ilçesinde üzerinde başlatılan gondol turları yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 29.4.2013 17:32
İtalya'nın Venedik şehrindeki gondollarla birebir aynı özelliğe sahip teknelerin kullanıldığı turlar için kişi başı 30 ile 60 lira ücret alınıyor.
Gondol ve jet botların işletmesinden sorumlu Kapadokya Jetbot ve Gondol İşletme Müdürü Ahmet Erdil, Türkiye'nin en önemli el sanatları merkezlerinden biri olan Avanos ilçesinde başlatılan gondol turlarının yanı sıra jetbot turları ile de hizmet verdiklerini söyledi. 10 gondol ile başlattıkları bu çalışmaların yerli turist gruplarının yanı sıra yabancı turistlerin de ilgisini kısa sürede çektiğini belirten Erdil, İtalya'nın Venedik kentindekiler ile birebir aynı özelliklere sahip gondol turlarının 10, 20 ve 30 dakikalık sürelerle yapıldığını belirtti.

Erdil, jetbot turlarının da özellikle hız tutkunu gençlerin ilgi gösterdiğini kaydetti. Erdil, rüzg'rlı ve yağışlı hava dışında çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebildiğini de belirtti.
En fazla 6 kişinin yararlanabildiği bir gondoldaki turlara katılanlar ise 30-60 TL arasında ücret ödüyor. Özellikle Kayseri, Niğde, Kırşehir ve Aksaray illerinden gelen gruplar gondol gezisi yapmadan dönmüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılırmak'ta gondol keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN