Eğlence adası Mykonos

Turkuvaz deniziyle büyüleyen Mykonos eğlence adası olarak da biliniyor. Coşkulu gece hayatıyla bu adanın temposu hiç durmuyor

Giriş Tarihi: 30.4.2013
Kykland Adalarına bağlı olan Mykonos, gerek coğrafi olarak yakınlığı gerek bize yakın lezzetleri gerekse sokaklarında ritmik olarak benzeyen ezgileriyle Türk sıcaklığını hissettiriyor. 1453'ten 1832'ye kadar Osmanlı hâkimiyetinde kalan bu güzel adada hiç yabancılık çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

HER KÖŞESİ AYRI GÜZEL

Adım atar atmaz mükemmel bir Akdeniz havasının sarıp sarmaladığı Mykonos, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla bir masal dünyasına sürüklüyor. Beyaz badanalı duvarları, çivit mavisi pencere ve kapıları, begonvil ve sardunyaların süslediği balkonlarıyla Mykonos evleri ise bu masalı tamamlayan unsurlar adeta. Bu güzel adanın sadece sokaklarında bile dolaşmanız size ayrı bir keyif verecektir ama buraya kadar geldik, görülecek yerleri nereler derseniz size ilk önerimiz küçük Venedik olacak. Şehir merkezinde, açık hava kafe ve restoranların sıralandığı bir kıyıda yer alan bölge, Venedik'i andıran görünümüyle bu isimle anılıyor. Ada merkezindeki kalabalıklardan uzaklaşmak, daha sakin bir ortam da bulunmak isterseniz de adanın doğusundaki Aro Mera Köyü, rıhtım boyunca uzanan yel büyüleyici. Gezinize bir de kültürel etkinlik eklemek isterseniz size 1700'lerden kalma bir binada konumlanan Folklor Müzesi'ni görmenizi tavsiye ederiz. 500'den fazla kiliseyi barındıran Mykonos'ta görsel bakımdan en dikkat çekici olanı ise ada tepesine konumlanan Parapotiani Kilisesi.

EĞLENCEDE SINIR YOK

Dünya çapında insanların tercih ettiği bir ada olan Mykonos en büyük ününü bitmek tükenmek bilmeyen eğlence hayatından alıyor. Bu adada eğlence gündüz plajlarda başlayıp gece sınırsız eğlencenin sunulduğu barlar, gece kulüpleri, eğlence merkezleri ve müzikli restoranlarda devam ediyor.

ÇOKLU LEZZET MÖNÜSÜ
Yaz boyu kozmopolit bir nüfusa sahip olan Mykonos'ta dünya mutfaklarından tutun da fast fooda kadar çoklu bir lezzet mönüsü önünüze seriliyor. Fakat bizden bir tüyo almak isterseniz, size önerimiz zeytinyağıyla hazırlanan, tadına doyamayacağınız Yunan mezeleri olacaktır.

ÖZGÜRLÜKLER ADASI
Mykonos'un dünyada bilinen bir diğer adı da özgürlükler adası. Farklı cinsel tercihleri olan insanların gönüllerince eğlenebildiği bu adanın en meşhur plajı Cennet, çıplaklar plajı olarak da biliniyor. Sayıları 15'i bulan plajlardan öne çıkanlar ise limanına en yakın olan Malalianos ve Tourlos.

3, 4 ve 7 gece seçenekli

Anı Tur ile Mykonos turu 459 eurodan başlayan fiyatları ve bütçenize uygun ödeme koşulları ile yaz dönemi boyunca her perşembe ve her pazar çıkışlı gerçekleşiyor. 3, 4 ve 7 gece seçenekleriyle Mykonos sizleri davet ediyor.

Yöreye özgü hatıralıklar
Dünyanın en ünlü markaları için büyük Avrupa şehirlerine gitmenize gerek bırakmayacak çeşitlilikte mağazaların bulunduğu Mykonos'ta, yöreye özgü keten ve dantel perdeler güzel hatıralıklar arasında yer alıyor. Bizans takılarının ve antik objelerin birebir kopyalarını bulacağınız kuyumcularla pazarlık etmeyi unutmayın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğlence adası Mykonos
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN