Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de mavi bayrak sayısı değişmedi

12 olan mavi bayrak sayısı değişmezken Altınkum 7. kez mavi bayrak aldı.

Giriş Tarihi: 21.5.2013 15:40
Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 2013 yılında 'de Mavi Bayrak almaya hak kazanan plaj ve marinalar belli oldu.
Dünyaca ünlü Altınkum Plajı 7. kez Mavi Bayrak almaya hak kazanırken ilçede 11 plaj ve 1 marina Mavi bayrak almaya hak kazandı.

2013 yılı Mavi Bayrak Ödüllü plajlar sıralamasında Ülkemiz Türkiye 46 ülke içerisinde 383 plaj ile Dünya üçüncüsü oldu. Önce ulusal ve daha sonra uluslararası jüri tarafından değerlendirilerek Mavi Bayrak Ödülüne hak kazanan plaj sıralamasında; 552 plaj ile İspanya birinci, 393 plaj ile Yunanistan ikinci ve 383 plaj ile ülkemiz Türkiye üçüncü sırada yer aldı. Bu yıl ülkemizde plaj sayısı 355'den 358'e, marina sayısında ise 19'dan 21'e, ulaştı. Didim'de ise geçen yıl 12 olan Mavi Bayraklı plaj sayısı bu yıl da değişmedi. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Didim'de Mavi Bayrak almaya hak kazanan plaj ve marinalar adına kriterleri her yıl dikkatle yerine getirilen ve Çevre İl Müdürlüğü ile Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından titizlikle kontrolleri yapılan plajlar belirlendi.

11 plaj ve 1 Marina bu yıl Mavi Bayrak'ı almaya hak kazanırken 'Mavi Bayraklı' plajlar şunlar: 'Oteller Önü Plajı, Holiday Resort Otel, Caprice Termal Resort Hotel, Club Patio (Lookea Didim), Club Tarhan, 3. Koy Plajı, Didim Beach Resort, Büyük Anadolu Didim Resort Otel, Palm Wings Resort, Venosa Beach Resort ve Marina anlamında İlçemizin tek marinası olan D-Marin Didim Marina.'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Didim'de mavi bayrak sayısı değişmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN