Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalova kent müzesine ziyaretçi akını

Yalova Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Kent Müzesi, 15 günde 2 bin 100 kişi tarafından ziyaret edildi.

Giriş Tarihi: 3.6.2013 11:10
Yalova'nın kimlik binalarından birisi olarak tasarlanan ve ilin tarihini interaktif olarak sergilemeyi amaçlayan Yalova Kent Müzesi, Pazartesi günleri hariç her gün 09:00 - 18:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. 15 Mayıs 2013 hizmete açılan Kent Müzesi'nde, Yalova'nın tarihini, ekonomik ve sosyal yapısını anlatan objeler, resim ile sesli ve görsel materyaller yer alıyor.

3 katlı müzenin giriş katında kentimize yön veren kişi ve olayların fotoğraflarla anlatımının yer aldığı panolar bulunuyor. Duvarlarda bulunan ekranlarda görsel anlamda ilin genel yapısına yönelik bilgiler veriliyor. Binanın en üst katında ise sergi ve resepsiyon salonu bulunuyor. Bu salonda Yalova'ya ait resimler ziyaretçiler için sergileniyor.

Yalova halkının yanı sıra çevre illerden gelen vatandaşlarında ilk uğrağı durumuna gelen Kent Müzesini 15 gün içerisinde 2 bin 100 kişi ziyaret etti. Bu rakamın 1 ay içerisinde 5 binlere ulaşması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalova kent müzesine ziyaretçi akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN