THY - Air New Zealand'dan ortak anlaşma

Türk Hava Yolları (THY) ve Air New Zealand, her iki taşıyıcı tarafından sefer icra edilen güzergahlarda ortak uçuş anlaşması imzaladı.

Giriş Tarihi: 5.6.2013 11:56 Güncelleme Tarihi: 5.6.2013 11:59
Anlaşma, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. ve Air New Zealand CEO'su tarafından Cape Town'da düzenlenen bir etkinlikte imzalandı.

Star Alliance üyesi THY ve Air New Zealand, ticari ilişkilerindeki gelişimi bir adım daha ileri taşımaya karar verdi. Codeshare anlaşması yolculara, Türkiye ve Yeni Zelanda arasındaki seyahatlerinde her iki taşıyıcının uçuş ağından ideal bir bağlantı ve artan seyahat esnekliği ile yararlanma imkanı sağlayacak. İstanbul ve Auckland üzerinden icra edilen codeshare uçuşları her iki havayolunun yolcularına her iki ülkenin iç hat noktalarına uçuş imkanı sağlamasının yanı sıra, THY yolcularına Air New Zealand uçuş ağı üzerinden Avusturalya'ya seyahat etme olanağı tanıyor.Air New Zealand CEO'su ChristopherLuxon, bu anlaşmanın müşterilerine bir dizi Akdeniz güzergahı için hem iş hem de eğlence açısından uygun bir ağ geçidi imkanı sağlayacağını söyledi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ise "Bu anlaşma sayesinde her iki havayolu şirketinin yolcularına, Hong Kong ve Los Angeles üzerinden, Türkiye, Yeni Zelanda ve Avustralya'ya seyahat etme imkanısunmasıdır. Ayrıca, bu ortak uçuş anlaşması ile yolcular, Avustralya'da Auckland'ın ötesindeki noktalara seyahat edebilecek." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY - Air New Zealand'dan ortak anlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN