Türkiye'nin en iyi haber sitesi

pisti aralıkta tamam

valisi Dursun Ali Şahin: '3 bin metrelik pist, aralık sonu itibariyle bitecek'

Giriş Tarihi: 6.6.2013 12:38
Türkiye'nin deniz doldurularak yapılan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan - Havalimanı inşaatında 3 bin metrelik pistin aralıkta tamamlanacağı belirtildi.

Ordu Valisi Kenan Çiftçi ve Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, çalışmaları yerinde inceledi. Havalimanında pist asfaltlama çalışmasının yanı sıra dolgu çalışmaları da aynı zamanda devam ederken, Giresun Valisi Şahin ve Ordu Valisi Çiftçi, şantiye yetkililerinden gerekli bilgileri aldıktan sonra açıklamalarda bulundular.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Ordu-Giresun Havalimanı'na ocak ayında uçak inebileceğini belirterek, 'Bunda 3-4 ay önce bulunduğumuz mekanda su derinliği 10-11 metre civarındaydı. Ama bugün bu asfaltın üzerinde duruyoruz. Demek ki insanoğlu isteyince çok şeyler oluyor. Bin 250 metrelik pistin asfaltlanması işlemi şuanda tamamlanmış. Bu pistin tamamı 3 bin metre olacak. Aralık sonu itibariyle tamamı bitecek. Yaklaşım ışıkları da batıda tamamlanacak, mendirek de tamamlandıktan sonra doğu bölgesi yaklaşma ışıkları tamamlanmış olacak. Acil durumlarda uçakların ocak ayında inişi, kalkışı görerek mümkün olabilecek.Bu işletmecilik bazda değil. Tarifeler seferler bazında değildir. Tarifeli seferler, 2014 yılının üçüncü ayından sonra başlar. Bir havalimanı deyince, en önemli kısmı pistidir. Ondan sonra üst yapılarıdır. O üst yapılar bu iş için son derece önemlidir. Henüz daha ortada kulemiz yok. Diğer üst yapıların elektronik kısmı daha ihale edilmedi. Onlarda ihale edildiğinde çok çabuk yapılacağı ümidindeyiz. Havalimanımızın hızı artarak devam ediyor. Bugün itibariyle 120 kamyon malzeme taşıyor' diye konuştu.

Ordu Valisi Kenan Çiftçi ise, 'Ordu ve Giresun illerindeki siyasilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, vatandaşlarımız ve sayın valilerimiz gül düşünmüşler, bu bölgeyi de gülistana çevirmişler. Aynısı iştir kişinin lafa bakılmaz. İş buradadır. Hayırlı uğurlu olsun' şeklinde konuştu.
İncelemelerde Ordu ve Giresun Valisi'ne Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan, Ordu Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havaalanı pisti aralıkta tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN