Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da uluslararası sanat kampı

Bu yıl organizasyona 14 ülkeden 24 sanatçı katılıyor.Sanatçılar eserlerini açılacak sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Giriş Tarihi: 24.6.2013 11:21
Kapadokya'da bu yıl 10'ncusu gerçekleştirilen Uluslararası Kapadokya Sanat Kampı, 14 ülkeden 24 sanatçıyı bir araya getirdi. Sanatçılar, Uçhisar Karlık Otel'de düzenlenen kampta bir hafta boyunca resim, heykel ve grafik çalışması yapacak.

Kültürlerin ve sanatın Kapadokya ile bütünleşmesini sağlamak ve bölgede sanatsal etkinlikleri artırmak amacıyla Uçhisar Karlık Evi tarafından bu yıl 10.'ncusu düzenlenen Uluslararası Kapadokya Sanat Kampı başladı. Türkiye'nin yanı sıra Kanada, Avusturalya, Romanya, Ukrayna, Belarus, Kırım, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Kıbrıs, Azerbaycan ve Ukrayna'dan resim, heykel, seramik ve grafik sanatçılarının katıldığı kamp 29 Haziran'a kadar sürecek. Kamp, sanatçıların organizasyon süresince yaptıkları eserleri sanatseverlerin beğenisine sundukları sergi ile son bulacak.

Kamp Lideri Ekrem Kadak, sanat kampının düzenlendiği 10 yıldır bölgede 50'yi aşkın ülkeden 300'den fazla sanatçıyı ağırladıklarını ifade ederek organizasyonun bölgenin tanıtımına ciddi bir katkı sağladığını söyledi.
Kadak, dünyada bir başka eşi olmayan doğa harikası Kapadokya bölgesinin aynı zamanda sanatla anılması için başlatılan bu organizasyonun her geçen yıl büyüdüğünü belirterek "Bu güne yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda önemli sanatçı buraya gelerek hem bölgenin eşsiz doğa güzelliklerini görme hem de bu coğrafyada sanatlarını gerçekleştirme imkanı buldu' dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapadokya'da uluslararası sanat kampı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN