Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, haziran ayında serinliğin adı

Giriş Tarihi: 24.6.2013 15:26

Hava sıcaklıklarının bunaltıcı seviyelere geldiği son günlerde, 3 bin metrenin üzerinde yükseklikte karlarla kaplı manzarasıyla , sahilin rutubetinden ve sıcağından kaçan vatandaşların akınına uğruyor.

Yaz aylarının bunaltıcı havasından kaçanların gözde mekanlarından biri olan Giresun'un zirvesi , bulutların üzerindeki göl ve kar manzaralarıyla sahilde sıcaktan bunalan haftasonu sakinlerinin tercih ettiği mekanların başında geliyor.

Yılın 12 ayı erimeyen Karagöl zirvesi, Karadeniz'in zirve noktaları içerisinde kolay ulaşılabilirliği ile dikkat çekiyor. 3 bin metresine kadar araçla ulaşılabilen, kalan diğer kısmı ise yürüyerek çıkılabilen Karagöl, çevresindeki irili ufaklı gölleriyle de ziyaretçilerini büyülüyor. Bembeyaz kar ve bulut manzaralarıyla ziyaretçilere fantastik bir mekan sunan Karagöl, tertemiz suyu ve havasıyla da doğa turizmi meraklılarının gözde mekanları arasında yer alıyor.

Hafta sonunu ailesiyle birlikte serin bir mekanda geçirmek için Karagöl'e geldiğini söyleyen Hüseyin Kaplan isimli vatandaş, "Karda oynuyoruz. Kar üstünde oynuyoruz. Hem de Haziran ayında. Kayak yapıyoruz. Herkes buralara gelsin. Serinlesinler. Soğuk havalar burada. " diye konuştu.

Durmuş Korkmaz ise "Hava bu yükseklikte çok soğuk. Ocak ayını aratmayacak soğuk var. Ama iyi ki geldik. Şu göldeki güzelliğe bak, şu sudaki temizliğe bak. Çok güzel berrak bir yer burası. Masal gibi. Senede 1 defa olsun buraya gelsinler. Bir hava alsınlar. Ciğerlerini temizlesinler." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karagöl, haziran ayında serinliğin adı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN