Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın sayısında artış

Yılın ilk yarısında Antalya'ya gelen ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,9 artarak 4 milyon 277 bin kişiye ulaştı.

Giriş Tarihi: 2.7.2013 15:22 Güncelleme Tarihi: 2.7.2013 15:24
Antalya'ya gelen sayısında bu yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,9 artış gerçekleştiği bildirildi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge Birimi'nin yaptığı derlemeye göre, bu yılın ocak-haziran ayları döneminde Antalya'ya gelen ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,9 artarak 4 milyon 277 bin kişiye ulaştı.

Bu dönemde en çok turist gelen pazarlar içinde ilk sırayı yüzde 20 artışla Rusya alırken, gelen turist sayısı 1 milyon 268 bin oldu. Almanya'dan gelenlerin sayısı da yüzde 1,6 artarak 1 milyon 110 bin kişiye çıktı.

Avrupa pazarlarından Hollanda, İngiltere, İsveç, Norveç ve Belçika ülkelerden gelişler de yüzde 10 ve üzerinde gelişme gösterdi. Fransa, Polonya, Çek Cumhuriyeti, İran, Romanya ve Macaristan pazarlarında gerileme yaşandı.

Yeniden toparlanma görülen İsrail pazarından gelişler ise aynı dönemde yüzde 140 artarak, gelen turist sayısı 24 bine çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın turist sayısında artış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN